Izmaiņas televīzijas kanālos

Atbilstoši Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) 31. janvāra lēmumam, no 2019. gada 4. februāra Helio interaktīvajā televīzijā un Helio virszemes televīzijā tiks pārtraukta TV kanāla Rossija RTR retranslācija.

No 11. februāra Rossija RTR kanālu aizstās Pjatij kanal ar profesionāli veidotiem raidījumiem, kas informē un izklaidē. Pjatij kanal ēterā arī ekskluzīvi detektīvseriāli – gan TV pirmizrādes, gan jau iecienītu seriālu jaunākās sērijas ar Krievijas kino zvaigžņu dalību, gan detektīvseriālu klasika. Skatītāji iemīļojuši zinātniski-fantastisku detektīvseriālu par izdomātu federālo ekspertu dienestu Sļed (След), kas ir garākais Krievijas seriāls un 3 reizes ieguvis prestižāko Krievijas TV Balvu TEFI, seriālu Motiv prestupleniya (Мотив преступления) ar leģendāro Aleksandru Polovcevu no seriāla Ulitzi razbitih fonarej galvenajā lomā, romantisku detektīvu Majors un maģija un daudzus citus.  

2019.gada 1. februārī NEPLP 2019. gada 31. janvāra  lēmums "Par programmas "Rossija RTR" izplatīšanas ierobežošanu Latvijas teritorijā" tika publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", Nr. 23 (6362). NEPLP lēmums stājas spēkā nākamajā darba dienā pēc tā publicēšanas laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”, līdz ar to, atbilstoši regulējumam, programmas izplatīšana jāpārtrauc uz trīs mēnešiem sākot ar 2019. gada 4. februāri. Lattelecom aicina nodrošināt rūpīgu NEPLP lēmuma izpildes kontroli visiem televīzijas pakalpojuma nodrošinātājiem, kas izskaustu nelegāla satura un pirātisma iespējas Latvijas informatīvajā telpā.

Tāpat arī informējam, ka no 1.februāra tiek pārtraukta trīs Helio iTV Krievijas tematiskajā pakā esošo TV kanālu Kinokomediya, Kuhnya un Rodnoye kino retranslācija. Reitingi jeb skatītāju interese par šiem kanāliem līdz šim bijusi zema, turklāt līguma termiņš par šo kanālu retranslācijas tiesībām ir beidzies, un līdz ar kanālu retranslācijas tiesību īpašnieku maiņu, nav izdevies vienoties par skatītājiem izdevīgiem nosacījumiem.

Kanālu maiņa notiks automātiski. Ja tomēr izmaiņas TV ekrānos nav redzamas, Helio iTV klientus aicinām veikt TV dekodera restartu (īslaicīgu atvienošanu un pievienošanu pie strāvas), savukārt Virszemes TV klientus – veikt automātisko kanālu meklēšanu.

Publicēts 2019. gada 01. februārī.