Meklēt tet.lv

Tet lēmums pārtraukt NTV Mir, Ren TV un citu kanālu retranslāciju bijis pamatots

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu no rītdienas izslēgt no Latvijā retranslējamo programmu saraksta 16 programmas, tostarp četrus kanālus, ko jau ar 1. februāri pārtrauca raidīt SIA Tet – NTV Mir, Ren TV, Kinokomedija un Kinomiks, jo nav zināms to leģitīmais pārstāvis Latvijā.

"Paldies Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei par ātru un operatīvu jautājuma izskatīšanu, pieņemot skaidru un visiem maksas televīzijas pakalpojumu sniedzējiem saistošu lēmumu kanālu retranslācijas tiesību jautājumā. NEPLP pieņemtais lēmums apliecina, ka Tet atbilstoši novērtēja riskus un, pārtraucot kanālu retranslāciju, rīkojās atbilstoši Latvijas likumdošanai un TV kanālu retranslācijas regulējumam. Mēs aktīvi strādājam, lai jau tuvākajā laikā papildinātu savu televīzijas un filmu nomas piedāvājumu, kas, cerams, radīs vēl lielāku interesi mūsu klientiem," Uldis Tatarčuks Tet valdes priekšsēdētājs.

Iepriekš ziņots, ka neskaidrību par TV kanālu pārstāvības tiesībām un bažu par sankciju režīma neievērošanu dēļ, ar šī gada 1. februāri Tet pārtrauca PBK, NTV Mir, Ren TV, Kinokomedija un Kinomiks retranslāciju, aizvietojot tos ar citiem līdzvērtīgiem TV kanāliem. Kvalitatīvu un līdzvērtīgu saturu Tet nodrošina citos kanālos krievu valodā: LTV7, 1+1, 1+2, 3+, Mir, TVCi, Dozhdj, UATV, Zdorovoe TV, Eureka HD, Pjatnica, Current Time, TV21.

Tet aicināja atbildīgās institūcijas izvērtēt situāciju un sniegt skaidru vērtējumu par Latvijas likumdošanai un regulējam atbilstošu maksas televīzijas pakalpojumu sniedzēju rīcību, un vienlīdz atbildīgi izturēties pret normatīvo aktu ievērošanas pienākumiem.

 

Publicēts 2021. gada 9. februārī.