Filmas "Bars" pirmizrāde ikvienu līdzjutēju iesildīs Pasaules hokeja čempionātam

Jaunā mākslas filma "Bars" (2020), kas Tet+ izklaides platformā būs pieejama no 6. maija, visiem hokeja interesentiem dos iespēju iejusties šī sporta veida azartiskajā atmosfērā. Tā ir Čehijas, Latvijas un Slovākijas kopražojums, kas stāsta par kāda jauna, potenciāli ļoti perspektīva sportista gaitām pilsētas vietējā jauniešu hokeja komandā. Filma ir atzinīgi novērtēta vairākos starptautiskos jauniešu filmu festivālos.

No 21. maija Tet televīzijas kanālā 360TV un īpaši izveidotajā 360TV Hokejs būs iespēja just līdzi Pasaules hokeja čempionāta spēlēm tiešraidēs, bet 360TV Hokejs pēcspēļu studijās ik vakaru varēs baudīt "karstākos" mirkļus uz ledus un uzzināt ekspertu viedokli par komandu sniegumu. Jau šobrīd Tet+ izklaides platformā ir pieejams aizraujošs saturs par un ap hokeju – dokumentālā filma "Dzimuši Hokejam" un komēdija "Zobu feja", kā arī HBO seriāls "Bērtauna".

Filma Bars ir stāsts par Dāvidu – talantīgu, 16 gadus vecu vārtsargu, kuram tikko diagnosticēts diabēts, un tas var apdraudēt viņa hokejista karjeru. Vienlaikus sportiskais pusaudzis ar ģimeni pārceļas uz jaunu mājvietu Čehijas pilsētā Zlīnā, un tur Dāvids pievienojas jaunai hokeja komandai "Vilki". Jaunietim ir tikai viens sapnis – būt komandas pirmajam vārtsargam, taču viņš kļūst par autsaideri un saskaras ar vienaudžu vardarbību, kas iegūst arvien lielākus apmērus. Protams, ir arī meitenes… Dažas no viņām lūkojas tikai pēc populārākā hokeja spēlētāja, bet ir arī tādas, kuras redz cauri hokejistu uzliktajai mačo maskai. Ideāla filma pusaudžiem un jauniešiem.

Režisors Tomas Polensky (CZ), scenārija autori Irena Koci (CZ) un Tomas Polensky, operators Andrejs Rudzāts (LV), komponists Jēkabs Nīmanis (LV) un Jakub Kudlač (CZ). Galvenajās lomā Tomás Dalecký, Tomás Mrvík, Anastázie Chocholatá, Denisa Biskupová, Vlastina Svátková u.c. Epizodiskā hokeja federācijas inspektora lomā – pazīstamais Latvijas sporta žurnālists Armands Puče. Filmā piedalās arī slavenais čehu hokejists Dominiks Hašeks.

Filma Bars ir studiju 8 Heads Productions (CZ), Ego Media (LV) un Furia Film (SL) kopražojums.

2020. gada nogalē ievērojamākajā Ziemeļeiropas un Austrumeiropas kino jomas pasākumā Tallinā – "Melno nakšu" filmu festivālā Bars tika atzīta kā labākā jauniešu filma. ZLIN filmu festivālā, kas ir lielākais un vecākais bērnu un jauniešu filmu festivāls Eiropā, īpašu žūrijas atzinības balvu saņēma hokeja komanda "Vilki"– par fantastisku un dinamisku realitātes radīšanu, kā arī izlietajiem sviedriem un piedzīvotajām asarām ģērbtuvēs. Savukārt Baltkrievijā notiekošajā bērnu un jauniešu filmu festivālā "Listapadzik" filma tika nominēta kā pērn labākā.

Iespējams čehiem, līdzīgi kā latviešiem, hokejs ir pielīdzināms nacionālajam sporta veidam. Tāpēc visticamāk Latvijā, tieši tāpat kā Čehijā, filmai Bars sagaidāms liels skatītāju loks.

Noskaties filmas "Bars" treileri :

 

Tet+ platformā jau šobrīd ir pieejama un 12. maijā plkst. 23.00 būs redzama arī kanāla 360TV skatītājiem dokumentālā filma Dzimuši Hokejam (2019) – žurnālista Sandija Semjonova veidotais stāsts par kaislību un iedvesmu, ko dod hokejs. Par darbu, kas tiek paveikts, lai sasniegtu virsotni. Filmas komanda pēta arī hokeja pieredzi citās valstīs un kā tā pilnveido šo spēli Latvijā, kā kļūt par hokejistu un vai vispār ir tāda formula? Filma ļauj ieskatīties sportistu dzīvēs no puišeļu pirmajiem soļiem uz ledus līdz sasniegtajam sapnim – spēlēt Nacionālajā hokeja līgā (NHL).

Ģimenes komēdijā Zobu feja (2010) ir stāsts par spēcīgu un fanātisku hokeja spēlētāju Dereku Tompsonu, kurš savu iesauku "zobu feja" ieguvis, palīdzot spēles laikā pretiniekiem atbrīvoties no saviem zobiem. Kad Dereks kādam jaunietim kārtējo reizi izsit zobu, parādās īsta zobu feja, kura sniedz viņam iespēju iejusties zobu fejas lomā, dodot komplektā visu nepieciešamo – tutu svārciņus, spārnus un burvju nūjiņu. Vai tas palīdzēs Derekam atcerēties savus aizmirstos sapņus? Savukārt, Zviedrijā veidotais HBO seriāls Bērtauna (2020) stāsta par Pīteru, kurš kopā ar ģimeni atgriežas Bērtaunā, lai sāktu jaunu dzīvi un atjaunotu pilsētas hokeja komandu un tās nākotni. Bet komandu, kas Pīteram jāpārņem, nevar glābt, tāpēc viņš pievēršas Bērtaunas jaunajam censonim Kevinam.

 

Jaunā Tet+ izklaides platforma, kas aizstāj Shortcut lietotni, ir Baltijā pirmā pasaules līmeņa televīzijas, filmu un seriālu platforma. Tet+ ļauj katram skatītājam pašam izvēlēties savām interesēm un vajadzībām piemērotākos TV kanālus no vairāk kā 70 kanālu plašā piedāvājuma, kā arī tos apvienot ar filmu un seriālu straumēšanas pakalpojumu. Tāpat kā Shortcut, arī Tet+ joprojām saglabā atsevišķa filmu un seriālu abonementa izvēles iespēju, kā arī nodrošina atsevišķu jaunāko kino filmu nomu.

 

Publicēts 2021. gada 27. aprīlī.

Meklēt tet.lv