Troļļi
images/tet-ko-skatities/berniem/multfilma-trolli-trolls.jpg
Troļļi

Krāsainā animācijas filma stāsta par aizraujošu ceļojumu, kurš aizvedīs troļļu meiteni Popiju tālu prom no ierastās viņai pasaules un liks viņai apvienot savus spēkus ar pašu drūmāko no troļļiem vārdā Zars. Viņai ir jāizglābj savus draugus no Karaļa Skrimšļa vecākā un viņam padoto bergenu ķetnām. Popijas neticamie piedzīvojumi būs sagatavojuši viņai īstus pārbaudījumus.

Skaties Shortcut Premiere
Jautra animācijas filma visai ģimenei

Jautra animācijas filma visai ģimenei

Pašiem mazākajiem un ne vairs tik maziem skatītājiem Shortcut un Helio piedāvā plašu animācijas filmu klāstu, tostarp muzikālo un spilgtiem tēliem piesātināto Troļļu piedzīvojumu, kas jo īpaši aktuāls kļuvis šovasar.

Mūzikas un krāšņuma filmā ir pārpārēm: to drīzāk var dēvēt par animētu mūziklu, kurā kā galvenais līksmo Džastins Timberleiks – viņš ierunājis Zara lomu. Bet Popijas tēls ticis aktrisei Annai Kendrikai. To, ka mūzika filmā ir tiešām izdevusies, pierāda gūtā Oskara nominācija - to Timberleiks saņēma par dziesmu Can't Stop the Feeling! - un Grammy balva.

""Troļļi" ir mūzikls, un tas skaņu celiņa rakstīšanā bija vissarežģītākais," saka Timberleiks. "Visa filma ir kā viena gara popdziesma, un mēs vēlējāmies šo noskaņu saglabāt visā tās garumā," piebilst dziedātājs un aktieris, norādot, ka līdz šim, viņaprāt, diskomūzikas žanrs bijis līdz galam nenovērtēts. "Filmas skaņuceliņā bija visādu žanru dziesmas, un es sapratu, ka nav pārstāvēts disko. Mums vajadzēja dziesmu, kas filmas beigās visus apvieno, kas tālāk nes filmas vēstījumu," tā Timberleiks, kurš, sācis aizdomāties par leģendārās zviedru muzikālās apvienības ABBA skaņdarbiem, kopā ar atzītiem mūzikas industrijas grandiem radījis īstu mūsdienu disko hitu, kuru pēc noskatīšanās mazie "Troļļu" baudītāji dungos vēl ilgi.

Ja mazajiem filmas un to tēlu krāšņums aizrautībā liks sēdēt ar pavērtu muti, tad pieaugušajiem atliek vien brīnīties un pa jokam vaicāt – ko īsti lieto «Troļļu» radītāji, lai skatītāju aizvestu tādā psihedēliskā pasaulē. Bet filmas radītāju vidū ir pie "Šreka" un "Sūkļa Boba Kvadrātbikša" sāgām strādājušais Maiks Mičels, bet scenārija autori – "Kungfu pandas" komanda Džonatans Aibels un Glens Bergers. Tātad nav, par ko brīnīties. Šiem vīriem neparasta izklaide un jaunu izpausmju veidu meklējumi iet no rokas. Filmas sižets gan ir pietiekami vienkāršs, lai tam izsekotu līdzi pat visjaunākais skatītājs, toties no visām varavīksnes krāsām visspilgtākajos toņos galva noreibs pat vispieredzējušākajam kinovērotājam. Jā, nekādu grandiozu iespaidu uz cilvēci un kino industrijas attīstību "Troļļi" neatstāj, taču kājas mūzikas ritmā līdzi sitīsies un vēstījums par to, cik vērtīgi ir strādāt komandā un būt labsirdīgam, līdz dzirdīgām ausīm aizies.