"Pazudušie" varoņi - toreiz un tagad

pazudusie

Nupat apritēja desmit gadu, kopš tika demonstrēta par kulta seriālu kļuvušā "Pazudušie" (Lost) pēdējā sērija. Tiem, kas vēl nav redzējuši šo meistardarbu, kas kā vētra iebrāzās seriālu pasaulē, ir lieliska iespēja to noskatīties Shortcut un Helio platformās, un tāpat atmiņās gremdēties var arī tie, kas katru jaunu "Lost" sēriju kā svētkus gaidīja pirms daudziem gadiem. Bet mēs piedāvājam palūkot, kā tad šajos gados mainījušies seriāla galvenie aktieri.

Metjū Fokss (seriālā - Džefs Šepards)

Seriāla galvenās lomas atveidotājs Metjū Fokss par savu darbu saņēma Zelta globusa un Emmy nomināciju. Atpazīstamību viņš jau bija pirms tam ieguvis ar jauniešu drāmu "Party of Five", bet "Lost" dāvāja slavu visā pasaulē. Pēc tam seriālu pasaulei aktieris lika punktu, cenšoties ielauzties Holivudā. Taču spožu panākumu nebija - sekoja vien dažas pilnmetrāžas filmas, no kurām beidzamā ar viņa dalību iznākusi pirms pieciem gadiem. Ko tad Fokss dara tagad? Šķiet, ka no producentu acīm ir… pazudis. Kāpēc? Pirmā lielā filma ar Foksu galvenajā lomā - "Speed Racer" - piedzīvoja pamatīgu izgāšanos, kases ieņēmumi bija, maigi sakot, pieticīgi, un karjera jau bija aizgājusi viņam ne īsti vēlamajā virzienā. Fokss nofilmējās zombijdrāmā "World War Z", kur viņam bija plānota ievērības cienīga loma blakus Bredam Pitam, taču lielākā daļa safilmētā ar Foksa dalību palika montāžas kabinetā. Un pēc tam Foksa reputāciju pamatīgi pabojāja kādas sievietes paziņojums, ka aktieris viņai iesitis pa kādu «delikātu» ķermeņa vietu. Kad "Lost" kolēģis Dominiks Monahans tviterī pavēstīja, ka "viņš sit sievietes", Foksa karjerai lielajā ekrānā pienāca gals. Sekoja apsūdzības par braukšanu reibinošu vielu ietekmē, un aktieris, šķiet, darbam kino un TV industrijā licis punktu. Dzīvo prom no Holivudas starmešiem, Oregonas štatā, ieguvis pilota licenci un pavada laiku kopā ar ģimeni.

Horhe Garsija (seriālā Hugo "Hērlijs" Reijess)

Omulīgo Hugo izklaides industrija mīl - pēc "Lost" darba piedāvājumu netrūka. Seriāli - "Alcatraz", "Hawaii Five-0", komēdija "The Wedding Ringer", straumēšanas servisa Netflix oriģinālfilma "Ridiculous 6" - ir tikai daži no darbiem, kuros aktieri var redzēt ne tajās mazākajās lomās. Turklāt Garsija ir atzīts stand-up komiķis, tā ka iztiku spēj nopelnīt arī ārpus filmēšanas laukuma. Nupat pirmizrādi Netflix piedzīvoja arī čīliešu drāma "Nobody Knows I'm Here", kurā Horhem ir galvenā loma. Jaunumi ir arī aktiera privātajā dzīvē - pērn viņš beidzot kļuva par precētu vīru. Jāvārdu viņam teica aktrise Rebeka Bērdsala, ar ko Garsija ir kopā jau vairākus gadus, un viņa pat kopā ar mīļoto piedalījusies seriālā "Hawaii Five-0".

Džošs Holovejs (seriālā - Džeimss "Sojers" Fords)

Aktieris, modelis un producents Džošs Holovejs uzreiz pēc seriāla "Lost" beigām bildināja savu ilggadējo draudzeni Jesiku Kumalu. Abi apprecējās, ģimenē pasaulē nākuši divi bērni. Ar filmēšanos gan bija grūtāk - Sojera loma bija atstājusi savas pēdas. Skatītāji Holoveju vairs nespēja iedomāties kādā citā lomā, tāpēc filmu veidotāji atlasēs lielākoties deva priekšroku citiem aktieriem. Taču bija arī tādi, kas domāja, ka Holoveja fanu pūlis nu metīsies skatīties ikvienu filmu ar viņa dalību, un arī Džoša aktieriskās prasmes vilties nelika. Palīdzēja arī tas, ka Holovejs 2005. gadā tika iekļauts izdevuma "People" prestižajā pasaules 50 skaistāko cilvēku sarakstā. Tāpat gadu vēlāk sekoja atzinība no "Us Weekly" - Holivudas otras seksīgākās zvaigznes statuss aiz paša Džordža Klūnija. Tas savukārt deva līgumu ar zīmolu "Davidoff" viņu jaunajā smaržu kampaņā, kontraktu ar saldējuma ražotāju "Magnum" un dalību citās reklāmās. Arī TV Holovejam darbs atradās - galvenās lomas seriālos "Intelligence" un "Colony", bet pašlaik Džošs redzams drāmas "Yellowstone" trešajā sezonā līdzās Kevinam Kostneram.

Evandželina Lillija (seriālā - Keita Ostena)

Evandželinai loma seriālā "Lost" bija pirmā galvenā viņas aktrises karjerā. Vainagojās ar "Zelta globusa" nomināciju un piedāvājumiem no Holivudas - gan "oskarotajā" kara drāmā "Hurt Locker", gan zinātniskās fantastikas grāvējā "Reel Steel". Pēc tam jau sekoja Lapsenes loma "Atriebēju" sāgā, kurā dalība tiek tikai paša augstākā līmeņa zvaigznēm. Ar kinoindustriju gan Lillijai nav gana - viņa ir arī atzīta bērnu grāmatu sērijas "Squickerwonkers" autore.

Aktrise, kas "Lost" uzņemšanas laikā satuvinājās ar savu seriāla partneri Dominiku Monahanu (lai gan mīlas ainas Keitas tēlam, kā atminamies, bija ar pavisam citiem varoņiem), no viņa tomēr izšķīrās. Bet pirms desmit gadiem Lillija sāka romantiskas attiecības ar seriāla "Lost" uzņemšanas laukumā iepazīto producenta palīgu Normanu Kali, kam ir dāvājusi divus bērnus.

Terijs O’Kvins (seriālā - Džons Loks)

Aktiera karjera O’Kvinam pēc "Lost gāja tik uz augšu. Ar Emmy balvu kabatā seriālos darba netrūka, un ar diviem bijušajiem cīņu biedriem Danielu De Kimu un Horhi Garsiju viņš "satikās" uzņemšanas laukumā atkal - seriālā "Hawaii Five-0". Filmu industrijai gan O’Kvins metis līkumu - pilnībā pievērsies seriāliem. Interesanti, ka tieši tajā gadā, kad beidzās "Lost", beidzās arī Terija laulība ar sievu Loriju - viņi bija precējušies 30 gadus. Kā tagad var noprast pēc aktiera, kam par savu privāto dzīvi īpaši intervijās nepatīk runāt, sociālajos tīklos publicētajiem foto, draudzene viņam ir. Ir arī citas aizraušanās - kaķi un ģitārspēle.

Mišela Rodrigesa (seriālā - Ana Lusija Kortesa)

Lai gan seriālā "Lost" Mišela Rodrigesa nofilmējās vien 26 sērijās, viņas "uznākšana" vienmēr bija iespaidīga. Savu krampi ņiprā dāma atrādīja arī Holivudā - gan "Ātrs un bez žēlastības" sāgā, gan "Avatarā". Nupat beidzies darbs pie trillera "Dreamland", kur Mišela tikusi pie iespējas strādāt ne tikai ar angļu kinozvaigzni Gēriju Oldmenu un Džonija Depa meitu Lilī Rouzu, bet arī ar savu "Lost" kolēģi Evandželīnu Lilliju. Eksperti pat sarēķinājuši, ka filmas ar viņas dalību kopumā ienesušas piecus miljardus ASV dolāru, tā padarot Mišelu par "action" žanra spīdekli un vienu no redzamākajām latīņamerikāņu izcelsmes aktrisēm Holivudā.

Joprojām iespējams noskatīties!

Platformā Shortcut skatiet arī citus gadu tūkstoša sākumā tapušus meistardarbus, kas seriālu pasaulē radījuši teju īstu apvērsumu. Laiks nostalģijai!

Sekss un lielpilsēta

Četru draudzeņu piedzīvojumi metropolē Ņujorkā jāredz katrai sieviešu paaudzei. No modes seriāls neiziet, iedvesmo un smīdina joprojām. 94 sērijas sešās sezonās padarīja galveno lomu atveidotājas par zvaigznēm visā pasaulē, kopumā tika saņemtas 50 Emmy un 24 Zelta globusa nominācijas, iegūtas - attiecīgi septiņas un astoņas.

Soprano ģimene

Viens no pasaules visu laiku izcilākajiem seriāliem "Soprano ģimene" stāsta par itāļu izcelsmes amerikāņa mafijas bosa Tonija Soprano dzīvi un grūtībām, ar kurām viņam jāsaskaras, lai līdzsvarotu ģimenes dzīves un kriminālā grupējuma vadītāju prasības. 111 Emmy nominācijas un 11 uzvaras, pieci iegūti Zelta globusi, kritiķu atzinība un fanu sajūsma - krimināldrāmu žanrā "Soprano ģimene" ir leģendas statusā.

Bīstamās mājsaimnieces

Viena no populārākajām ziepju operām, kurā komēdija savijas ar drāmu un pat mistēriju, ir astoņu sezonu un 180 sēriju ilgais seriāls "Bīstamās mājsaimnieces". Viens no visvairāk skatītajiem un pārraidītākajiem seriāliem pasaulē stāsta par četru sieviešu piedzīvojumiem, un par godu šiem tēliem radītas gan lelles, gan smaržas. Seriāla rimeiks tika radīts ne tikai Latīņamerikas valstīs, bet arī… Nigērijā - ar nosaukumu "Āfrikas bīstamās mājsaimnieces".