Meklēt tet.lv

Kurš apdraudēs "VEF" ambīcijas?
sportacentrs.com
images/tet-ko-skatities/sporta-notikumi/citi/basketbols-vef-valmiera.jpg
Kurš apdraudēs "VEF" ambīcijas?
sportacentrs.com

Jaunā basketbola sezona ir sākusies! Latvijas – Igaunijas basketbola līgā tiekas divas vietējās komandas – "Valmiera Glass/ViA" uzņems sezonu vareni sākušo "VEF".

Pagājušā sezona vīrusa ietekmē bija sarežģīta, tomēr čempioni tika noskaidroti – par to sīvā cīņā kļuva Roberta Štelmahera vadītā “Kalev/Cramo”, kura pārspēja “VEF Rīga”, bet bronzas godalgas izcīnīja “BK Ogre”.

Lai šogad basketbola “garša” būtu vēl baudāmāka mums ir ļoti labas ziņas šī sporta veida draugiem – ar Tet atbalstu Latvijā notiekošās spēles varēs redzēt Sportacentrs.com TV un interneta tiešraidēs. Kopumā plānots translēt ap 90 spēlēm.

Latvieši būs pārstāvēti arī Igaunijas pusē – čempiones “Kalev/Cramo” rindās redzēsim Robertu Štelmaheru, Mārci Vītolu un Ojāru Siliņu, “Avis Rapla” formā tērpsies Arnolds Helmanis un Ričards Vanags, “Parnu Sadam” komandas krāsas pārstāvēs Andris Misters, valmierietis Edmunds Elksnis devies uz “Tartu Ulikool”, Māris Zieidņš un Eduards Hāzners pārstāvēs “Kalev/TLU”, bet Ronalds Zaķis jaunpienācējus “Viimsi”.

Sezonas ievadā pie divām uzvarām tikušas trīs Latvijas komandas “BK Ventspils”, “VEF” un nedaudz pārsteidzoši arī “Latvijas Universitāte”, kā arī “TalTech” komanda no Igaunijas. “VEF Rīga” vispirms pagājušās sezonas finālistu duelī uzveica “Kalev/Cramo”, bet 2. kārtā ar 96:69 sabradāja “Avis Rapla” komandu. Trešdien “VEF” ciemosies Valmierā, kurai sezonas sākums nav izdevies kā cerēts. “Valmiera Glass/ViA” starpsezonā “mājās” atsauca vairākus vietējos spēlētājus – Jāni Kaufmani, Viktoru Iļjinu, Edgaru Kaufmani, tāpat no pagājušās palikuši gan Ervīns Jonāts, gan Kārlis Apsītis, kā arī piesaistīts ārzemju viesspēlētājs saspēles vadītāja pozīcijā Kārters. Diemžēl, sezonas sākums nav bijis tik sekmīgs kā plānots – 2 spēlēs 2 zaudējumi. Vispirms ar 76:78 sāpīgs zaudējums pret “TalTech”, bet 2. spēlē bez variantiem zaudēts “Tallina Kalev” komandai.

Lai arī Valmiera ir mājas komanda, kurai labāk veicas spēlējot savā zālē, tomēr sezonas pirmo uzvaru izcīnīt tieši mačā pret “VEF” būs ļoti sarežģīts uzdevums – Latvijas čempione ir teicamā formā un uz Valmieru dodas tikai pēc uzvaras.

Vai “Valmiera Glass/ViA” parūpēsies par pārsteigumu un mājas spēlē pārsteigs favorīti “VEF”? Spēles tiešraidi vēro trešdien (13.oktobrī) plkst. 19:00 Sportacentrs.com TV kanālā. Tāpat ļoti aizraujošā duelī tiksies “BK Ventspils” un “BK Ogre” komandas. Starpsezonā “Ventspils” noturējusi vietējos līderus Ausēju, Šeļakovu, Medisu un Ķilpu, taču izdevies piesaistīt ļoti jaudīgus papildinājumus. Saspēli vadīs leģionārs Tomass, tāpat pievienojušies Linards Jaunzems, Krestiņins, Kārlis Helmanis un Guntis Sīpoliņš. Dziļš un sabalansēts sastāvs, kurš šesezon atkal būs gatavs izaicināt Latvijas un Igaunijas čempiones, ko izdevās pierādīt jau pārbaudes spēlē uzvarot “VEF”. Arī “Ogre” kodolu saglabājusi – Sirsniņš, Dārgais, Pozņaks, Pinete un Zēbergs arī šosezon spēlēs zilajās formās. No Spānijas pievienojies talantīgais Ojārs Bērziņš, tāpat arī leģionāri Reisons, Šeperds un Poška.

“BK Ventspils” sezonu sākusi spoži (89:67 uzvara pār Rakveri un 80:67 panākums arī pret “KK Viimsi/Sportland”), taču īstais pārbaudījums un spēku samērs būs jūtams tieši šajā mačā. Ogrēnieši ar 107:84 vispirms uzveica “Rapla” komandu, taču viss spēles plāns pajuka 2. spēlē kad ar 73:103 atzīts “TalTech” pārākums. Vai “Ogre” šogad gatava cīnīties par medaļām? Pirmos iespaidus un atbildes spēs sniegt tieši šī spēle pret “BK Ventspils”, kuru piektdien (15. oktobrī) plkst. 19:00 būs iespēja vērot Sportacentrs.com TV tiešraidē.

Atbalsti savus favorītus – jaunā basketbola sezona var sākties! Basketbols aizrauj!