Meklēt tet.lv

Teniss: Australian Open
images/tet-ko-skatities/sporta-notikumi/top-nedelas-notikumi/teniss-australia-open.jpg
Teniss: Australian Open

Šī gada vieni no gaidītākajiem tenisa svētkiem ir klāt – Grand Slam turnīrs "Australian Open" no 8. – 21. februārim Eurosport kanālu tiešraidēs!

Sezonas griezumā ir tikai četri šāda līmeņa un raudzes turnīri – "Australian Open", "Wimbledon", "French Open" un "US Open". Šīs sacensības ir jebkura tenisista sapnis un visi sezonas plāni un mērķi tiek pieskaņoti tikai šīm lielakajām sacensībām. Arī šoreiz "Australian Open" pulcēs visus labākos – Nadalu, Džokoviču, Tīmu, Medvedevu, Rubļevu, Zverevu un daudzus citus. Arī dāmām viss zieds būs ierindā – Bārtija, Serēna Viljamsa, Halepa, Osaka, Kenina, Svitoļina, Pliškova, Kvitova, Sabaļenka, kā arī, protams, mūsu labākās tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova.

Īpaši priecīga ziņa, ka šīs spēles Austrālijā klātienē apmeklēs arī skatītāji – tās būs lieliskas emocijas gan pie TV ekrāniem, gan spēļu stadionos. Arī pašas tenisistes ir atzinušas, ka ir ļoti noilgojušās pēc fanu aplausiem un emocijām.

Lai arī ļoti optimistiski raudzījāmies uz mūsu dāmu cerībām Austrālijā, ka 2021. gads iesāksies krietni veiksmīgāk, diemžēl abām piedzīvoti zaudējumi jau pirmajā kārtā. Aļona Ostapenko piekāpās teju 20 vietas rangā augstāk esošajai tenisistei Karolīnai Mučovai (5:7, 2:6), kura šobrīd ir viena no turnīra lielākajām sensācijām, jo cīņā par pusfinālu izslēdza no turnīra mājnieci un ranga līderi Ešliju Bārtiju. Tikmēr Sevastova nespēja tikt galā ar kaimiņzemes sportisti, pieredzējušo igaunieti Kaju Kanepi (3:6, 1:6).

Mučova pusfinālā tiksies ar amerikānieti Dženiferu Breidiju, bet otrā pusfinālā būs superzvaigžņu duelis - Naomi Osaka pret SerēnuViljamsu, kura ceturtdaļfinālā izslēdza ranga vicelīderi Halepu. Kura no tenisa ikonām sasniegs finālu? Vai Mučovas lieliskais uzvaru gājiens turpināsies?

Arī vīru konkurencē bez pārsteigumiem neiztika – krievu tenisists Alsans Karacevs kļuva par pirmo tenisistu, kurš "Grand Slam" debijā sasniedza pusfinālu. Tur viņu gaida pasaules ranga līderis Novaks Džokovičs. Vai Karacevs gatavs sarūpēt sensāciju un nolauzt arī Džoko? Otrā pusfināla pārī Danils Medvedevs savu pretinieku vēl gaida un tas noskaidrosies mačā starp grieķi Cicipasu un spāņu lielmeistaru Nadalu.

"Australian Open" arī sarūpējis rekordlielu balvu fondu, kura kopējā vērtība sasniegs 80 miljonus ASV dolāru. Uzvarētāji (gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē) saņems vairāk kā 2 miljonus dolāru. Iespaidīgi! Taču arī pārējiem naudas balvas būs pat ļoti solīdas – piemēram, par 4. kārtas sasniegšanu pienākas teju 250 tūkstošu dolāru prēmija.

Dāmu pusfināli tiks aizvadīti agrā ceturtdienas rītā (18.02. plkst. 5:00 un 7:00), savukārt fināls sestdien (20.02. 10:30). Vīru pusfinālu spēles paradzētas ceturtdien un piektdien (18.02. 10:30 un 19.02. 10:30), bet lielais fināls svētdien (21.02. plkst. 10:30).

Teniss aizrauj! Seko "Australian Open" tenisa turnīra spēlēm Helio televīziju kanālos Eurosport 1 un Eurosport 2.