Meklēt tet.lv

Teniss: Australian Open
images/tet-ko-skatities/sporta-notikumi/citi/teniss-australian-open-sevastova.jpg
Teniss: Australian Open

Svētki tenisa mīļotājiem - klāt viens no gada gaidītākajiem notikumiem, Grand Slam turnīrs "Australian Open". No 17. līdz 30. janvārim pieslēdzies turnīra tiešraidēm Eurosport kanālos.

Grand Slam ir tenisa pasaules lielākie uz prestižākie turnīri. Gada ietvaros ir tikai četras šāda līmeņa un raudzes sacensības – “Australian Open”, “Wimbledon”, “French Open” un “US Open”. Katrs bērns, kas aizraujas ar tenisu, bērnībā sapņo, ka kādu dienu varēs piedalīties vienā no Grand Slam turnīriem.

Par trofeju cīnīsies visi labākie, tostarp arī Latvijas tenisa zvaigznes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova. Dāmu konkurencē redzēsim arī ranga līderi un mājnieci Ešliju Bārtiju, kurai ne reizi nav izdevies uzvarēt dzimtajā Austrālijā. Tāpat pēc lielāka pārtraukuma atgriezīsies pašreizējā “Australian Open” čempione Naomi Osaka, kura centīsies izcīnīt jau piekto Grand Slam trofeju karjērā. Arī pārējās ranga līderes Sabaļenka, Muguruza, Krejīčkova, Sakkari, Švjonteka un igauniete Kontaveita būs ierindā.

Vīru konkurencē redzēsim teju visas superzvaigznes (izņemot Federeru, kurš atlabst pēc operācijas) - Nadals, Medvedevs, Rubļevs, Zvers, pēc traumas atgriezīsies arī Tīms. Lielākā ažiotāža pirms turnīra bija par ranga līdera Novaka Džokoviča dalību turnīrā – Austrālijā drīkst ieceļot tikai pret Covid-19 vakcinēti tenisisti, bet serbs savu statusu šajā jautājumā nevēlējās atklāt. Viņam atņēma ieceļošanas vīzu, tiesas procesā Džokoviča pārstāvji it kā panāca tās atjaunošanu, bet jau dažas dienas vēlāk tā vēlreiz tik anulēta un šobrīd ir skaidrs, ka pēdējo trīs gadu “Australian Open” čempionu un ranga līderi šajā turnīrā tomēr neredzēsim.

Latvijas tenisa dāmas 1. kārtas spēles aizvadījušas ar mainīgām sekmēm – Aļona Ostapenko pēc daudz neizmantotām iespējām pirmajā setā tomēr prata saņemties un uzveikt slovākieti Šmīdlovu (6:7, 6:4, 6:1), bet Anastasija Sevastova neprata uzvarēt Polijas tenisisti Magdu Lineti, piekāpjoties ar 4:6, 5:7. Otrajā setā Sevastova bija vadībā ar 5:4, bet neprata izservēt setu un izsēja pat 3 setbumbas.

Sevastova gan pirms turnīra jau atzina, ka oktobrī bija ļoti sagurusi no tenisa un ceļošanas, ka vairāk nekā mēnesi tenisu nolika pavisam malā. Šobrīd gan treniņi jau labu laiku rit pilnā sparā un ar jaunu degsmi ir gatava kāpt solīti pa solītm atkal augstāk.

2. kārtā Ostapenko pretī stāsies amerikāniete Elisona Rīske, kura ļoti pārliecinoši 1. kārtā ar 6:2, 6:2 sagrāva Donnu Vekiču. Vai Aļonai izdosies atkārtot līdz šim labāko rezultātu “Australian Open” un iekļūt turnīra 3. kārtā?

“Australian Open” arī sarūpējis arī iespaidīgu naudas balvu fondu – kopumā turnīrā tiks sadalīti 75 miljoni ASV dolāru. Dāmu un vīru vienspēļu turnīra čempioni iegūs prēmiju, kas ir teju 3,2 miljoni. Taču prēmijas iespaidīgas ir ne tikai čempioniem – piemēram, sasniedzot ceturtdaļfināla atzīmi, tiks nopelnīti teju 800 tūktoši ASV dolāru.

Teniss aizrauj! Seko līdzi “Australian Open” tenisa svētkiem tiešraidēs Eurosport 1 un Eurosport 2 kanālos.