Senākais turnīrs pasaulē: Vimbldona
images/tet-ko-skatities/sporta-notikumi/citi/teniss-vimbldona-ko-skatities.jpg
Senākais turnīrs pasaulē: Vimbldona

Skaties kanālā TV3 Sport no 27. jūnija līdz 10. jūlijam.

 

Tenisa svētki var sākties! Presitžākais un senākais tenisa turnīrs visā pasaulē – Grand Slam "Vimbldona" – ir gatavs startam!

Grand Slam turnīri ir tenisa Everests – lielākais notikums tenisa pasaulē! Visas sezonas, kalendārā gada ietvaros ir tikai četri šādi visaugstākās raudzes turnīri – “Australian Open”, “Wimbledon”, “French Open” un “US Open”.

Lai arī sezonas laikā ir arī ļoti daudz citu svarīgu turnīru, tomēr jebkurš tenisists cenšas visu sagatavošanās posmu pakārtot tieši Grand Slam turnīriem. Līdzīgi kā jaunais basketbolists sapņo spēlēt NBA, vai futbolists UEFA Čempionu līgā, mazie tenisisti cer kaut reizi spēlēt kādā no četriem lielākajiem Grand Slam tenisa forumiem.

Divi šīs sezonas Grand Slam turnīri jau aizvadīti – janvārī “Australian Open” uzvaras laurus plūca Rafaels Nadals un mājniece Ešlija Bārtija, kura pēc triumfa pārsteidzoši paziņoja par karjeras beigām. Savukārt “French Open” dāmu konkurencē lieliska bija šosezon fenomenāli spēlējošā Iga Švjateka, bet vīriem vēlreiz uzvarēja Nadals.

Vimbldona ir īpaša ar to, ka sacensības tiek aizvadītas uz zāliena, kas piešķir atšķirīgu spēles tempu, spēles manieri. Tāpat Vimbldona iemieso daudz interesantu tradīciju – viena no spilgtākajām ir tā, ka spēlētāji spēlē tikai un vienīgi pilnīgi baltos apģērbos. Arī faniem ir īpaša tradīcija, kas raksturīga tieši šim turnīram - mieloties ar zemenēm un krēmu. Tā ir fanu spēles sastāvdaļa – 2017. gada turnīrā tika aprēķināts, ka fani apēda 34 000 kg zemeņu un patērēja 10 000 litru krēma.

Interesanta cīņa turpināsies vīru konkurencē – vēl 2022. gada sākumā trim kungiem bija vienāda Grand Slam titulu bilance. Džokovičam, Nadalam un Federeram visiem bija 20 čempionu titulu, tomēr pateicoties izcilajam sniegumam, Nadals šogad jau ir pievienojis vēl 2 titulus un ar kopsummā 22 trofejām atrodas līdera godā. Džokovičs, kurš vēsturiski Vimbldonā ir bijis veiksmīgāks par Nadalu (serbam 6 tituli, spānim tikai 2) būs ļoti motivēts reabilitēties par neveiksmīgo gada sākumu – sāgu un depotrāciju no Austrālijas un sakāvi “French Open”. Vimbldonas karalis Federers, visdrīzāk, šajā turnīrā vēl nepiedalīsies.

No latviešiem Vimbldonā redzēsim tikai Aļonu Ostapenko, kura pirmš šī turnīra vēl dosies aizstāvēt titulu Īstbornā. Sezona līdz šim bijusi ar mainīgām sekmēm, tomēr gribas ticēt, ka Aļona šajā turnīrā būs gatava pārsteigumiem. “Australian Open” 3. kārtā sīvā cīņā atzīts ļoti spēcīgās Krejčīkovas pārspēks, bet “French Open” sacensības apstājās jau 2. kārtā. Ostapenko rangā ir ļoti tuvu TOP10 (pašlaik 14. pozīcijā) un ar veiksmīgu spēli var to pat noķert. Vimbldona Aļonai bijusi gana veiksmīga – pagājušā sezonā izstāšanās 3. kārtā, bet 2017. gadā Ostapenko aizkļuva līdz pat pusfinālam (2018. līdz ceturtdaļfinālam). Ja izdosies pietuvoties šiem rezultātiem, tas noteikti būs atzīstams sniegums!

Senākais un prestižākais Grand Slam tenisa turnīrs no 27. jūnija līdz 19. jūlijam būs vērojams kanāla TV3 Sport tiešraidē! Teniss aizrauj!