Rastorgujevs ieskrienas Pasaules kausam
images/tet-ko-skatities/sports/Bendika752.jpg
Rastorgujevs ieskrienas Pasaules kausam

Skaties kanālā LTV7 no 15. līdz 18. decembrim

 

 

 

 

Biatlons ir pārliecinoši populārākās un skatītākās ziemas sporta veidu sacensības – 2021. gadā pasaules čempionātu Pokļukā pie TV ekrāniem vēroja 160 miljonu skatītāju. Visticamāk, ka salīdzinoši ar aizvadīto sezonu, šogad pie TV ekrāniem būs arī vairāk latviešu līdzjutēju. Iemesls pavisam vienkāršs – pēc pusotra gada pārtraukuma sacensību apritē atgriezies Latvijas populārākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs.

Būt tik ilgi ārpus sacensību aprites noteikti ir smags uzdevums un ir diezgan liels jautājums – kādā sportiskajā formā Rastorgujevs atgriezīsies?

Pirmajā Pasaules kausa posmā Somijā Andreju neredzējām, jo Rastorgujevam pēc ilgās pauzes bija nepieciešami kvalifikācijas punkti, kurus viņš ar vērienu izpildīja startējot IBU kausā, kur kāpa uz pjedestāla un izcīnīja 3. vietu. Otrajā Pasaules kausa posmā Andrejs bija uz starta līnijas un demonstrēja žilbinošu sniegumu – izdevās pārsteigt gan lietpratējus, gan līdzjutējus. Rastorgujevs sprintā izcīnīja ļoti augsto 5. vietu!

Lai arī iedzīšanā tik labi vairs neveicās, tomēr atgriešanās Pasaules kausu apritē bija vērtējama ļoti labi un cerēsim, ka pēdējā posmā šajā kalendārajā gadā, Andrejs atkal spēs pietuvoties vai pat iekļūt TOP10.

Dāmu izlases līderei Baibai Bendika aizvadītā sezona nebija pārāk sekmīga. TOP 10 (9.vieta) izdevās ieskriet tikai vienu reizi un arī sezonas kopvērtējumā iegūtā 42. pozīcija noteikti pašu Bendiku neapmierināja. Šosezon divos Pasaules kausa posmos augstākā vieta ir 21., tomēr aina kopvērtējumā šobrīd nav pārāk iepriecinoša (34. vieta). Vai Francijā Baibai izdosies sasniegt pirmo TOP20?

Trešais Pasaules kausa posms (un pēdējais šajā kalendārajā gadā) no 15. - 18. decembrim tiks aizvadīts Francijā, Ansī trasē. Sacensību programma sāksies ar vīru un dāmu sprintu, kam sekos iedzīšanas disciplīnas, kā arī sezonas pirmais masu starts. Biatlonam tiešraidē pieslēdzies kanālā LTV7.