Ziemas olimpiskās spēles pie Tet!

Skaties no 4. līdz 20. februārim kanālos LTV7, Eurosport 1, Eurosport 2 un 3 īpašajos Eurosport pop-up kanālos! Seko līdzi latviešu starta laikiem kalendārā >!

 

Četrgades lielākais un gaidītākais notikums ir klāt – Ziemas olimpiskās spēles tiks atklātas jau 4. februārī! Misija "Pekina 2022" var sākties Tet televīzijā!

 

Kur skatīties olimpiādi?

Ja tev vēl nav Tet televīzija

 

Izvēlies Tet+ Mazais abonementu un skaties olimpiādi LTV7, Eurosport 1, Eurosport 2 un 3 īpašajos Eurosport pop-up kanālos

no 7,49 €/mēn.

Tet+ TV

 

Helio iTV

 
  • LTV7 (Nr.101), Eurosport 1 (Nr.401), Eurosport 2 (Nr.402), Eurosport 4K (Nr.403) un 3 pop-up kanālos
  • Skaties uz vairākām ierīcēm
    Kā to izdarīt?

Helio vTV

 
  • Ekonomiskās pakas kanālos LTV7 (Nr.2), LTV7 HD (Nr.4) un Eurosport 1 (Nr.32)
  • Izklaides pakā piesaki Eurosport 2 (Nr.71)

 

Ķīnā šīs būs pirmās ziemas olimpiskās spēles – Pekina 2008. gadā sevi pierādīja kā lielisku vasaras spēļu organizētāju un jau 2015. gadā oficiāli ieguva tiesības rīkot pasaules lielāko sporta forumu arī ziemas apstākļos. Sacensības risināsies divu nedēļu garumā – tās tiks atklātas 4. februārī, bet noslēgtas 20. februārī, kad jau zināsim visus jaunos olimpiskos čempionus!

Pekinā cīņa risināsies 15 disciplīnās, 7 sporta veidos un kopumā tiks aizvadīts rekordliels skaits sporta sacensību - 109. Šie sporta veidi ir – hokejs, bobslejs, skeletons, biatlons, kērlings, kamaniņu sports, slidošana un slēpošana.

Latviju Ķīnā pārstāvēs 57 sportisti – 25 hokejisti un 32 individuālo sporta veidu pārstāvji. Mūsējie startēs biatlonā, bobslejā, skeletonā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, hokejā, daiļslidošanā, šorttrekā, ātrslidošanā, ziemeļu divcīņā un distanču slēpošanā. Latvijas delegācījā jaatzīmē brāļu spēks – brāļiem Dukuriem un brāļiem Šiciem šīs būs jau piektās olimpiskās spēles. Interesants fakts par mūsu izlasi – vecākais dalībnieks būs Tomass Dukurs, kuram 40 gadu, bet jaunākā sportiste Estere Volfa distanču slēpošanā, kurai vien 16 gadu.

Līdzjutēji četrgades lielākajā sporta forumā gaidīs arī medaļas, bet kuros sporta veidos un no kā tās gaidīt visreālāk? Pirms spēlēm priekšplānā izteikti izvirzījās kamaniņu sportisti, kuriem šī sezona ir tiešām izdevusies – izcīnītas ļoti liels skaits medaļu. Kamaniņu braucēji sacensības nu jau ir noslēguši - vislabāk no vīriem veicās Kristeram Aparjodam, kuram 5. vieta, dāmu konkurencē Tīrumai 8. vieta, bet divniekos mūsējie palika uzreiz aiz goda pjedestāla – 4. vietā Bots/Plūme, 5. vietā brāļi Šici. Tomēr komandu stafetē tika izcīnīta arī pirmā medaļa – gan kamaniņu izlasei, gan visai Latvijas delegācijai Pekinā. Aparjods, Tīruma un Bots/Plūme godam nopelnīja bronzas godalgas!

Lielas cerības sporta draugi liks arī uz skeletonu un bobsleju. Lai arī abos šajos sporta veidos sezona ir bijusi kā pa viļņiem, tomēr sezonas galvenajam startam mūsējie būs gatavi. Martins Dukurs ir skeletonā sasniedzis teju visu, tomēr viena (svarīgākā) ieraksta viņa biogrāfijā vēl trūkst. Skaļi to neizteiksim, tomēr Martins un viņa komanda uz to mērķtiecīgi ir gājusi ne tikai šosezon. Par medaļām cīņā iesaistīsies bobslejisti - Ķibermanis un viņa pilotētās ekipāžas. Lai arī sezona bijusi ļoti sarežģīta, pēdējā startā pirms Pekinas Oskars ar savu komandu pierādīja savas ambīcijas un gatavību olimpiskajām spēlēm, kļūstos par Eiropas čempioniem četriniekos!

Sporta draugiem viens no gaidītākajiem notikumiem būs hokeja turnīrs – par lielu prieku arī Latvijas hokeja izlase būs starp 12 spēcīgākajām komandām, kuras noskaidros čempioni. Izlases sadalītas trīs apakšgrupās, pa četrām komandām katrā. Latvija spēlēs vienā grupā ar Somiju, Zviedriju un Slovākiju. Grupu uzvarētājas un labākā otrās vietas ieguvēja uzreiz sasniegs ceturtdaļfinālu, bet pārējās izlases aizvadīs četros izslēgšanas pāros noskaidros atlikušās ceturtdaļfinālistes. Arī šogas olimpiskās spēles risināsies bez NHL hokejistiem, kas paver lielākas iespējas mazākām nācijām, kurām šo NHL vīru ir daudz mazāk – tostarp Latvijai. Pirms četriem gadiem šo faktoru izmantoja un pārsteigumu (sudraba godalgas) sarūpēja Vācija. Kā būs šogad?

Protams, ir vēl virkne Latvijas sportistu, kuri var pārsteigt un priecēt savus fanus ar ļoti augstvērtīgiem rezultātiem – biatlonā Baiba Bendika, daiļslidošanā Deniss Vasiļjevs, kurš nesen Eiropas čempionātā izcīnīja bronzas godalgu, pieredzējušais ātrslidotājs Haralds Silovs un citi. Latvijas delegācija un sportisti būs gatava misijai “Pekina 2022”. Līdzjutējiem jāpaveic savs darbiņš - jātur īkšķi, jāatbalsta savējie un jābauda ziemas olimpiskās spēles TV ekrānos!

Ziemas Olimpiskās spēles izbaudi kopā ar Tet – nepalaid garām spilgtākos mirkļus Eurosport 1 un Eurosport 2 kanālos, kā arī 3 pop-up kanālos E3 (hokejs), E4 (slidošana), E5 (kērlings) un īpaši izveidotajā E4K UHD kanālā!

 

olimpiskas speles pekina 2022 kalendars