Meklēt tet.lv

Ziemas Olimpiskās spēles pie Tet!
images/tet-ko-skatities/sporta-notikumi/rekomendetais-saturs/pekina-olimpiskas-speles.jpg
Ziemas Olimpiskās spēles pie Tet!

Skaties no 4. līdz 20. februārim kanālos LTV7, Eurosport 1 un Eurosport 2!

 

Četrgades lielākais un gaidītākais notikums ir klāt – Ziemas Olimpiskās spēles tiks atklātas jau 4. februārī! Misija "Pekina 2022" var sākties Tet televīzijā!

Ķīnā šīs būs pirmās ziemas olimpiskās spēles – Pekina 2008. gadā sevi pierādīja kā lielisku vasaras spēļu organizētāju un jau 2015. gadā oficiāli ieguva tiesības rīkot pasaules lielāko sporta forumu arī ziemas apstākļos. Sacensības risināsies divu nedēļu garumā – tās tiks atklātas 4. februārī, bet noslēgtas 20. februārī, kad jau zināsim visus jaunos olimpiskos čempionus!

Pekinā cīņa risināsies 15 disciplīnās, 7 sporta veidos un kopumā tiks aizvadīts rekordliels skaits sporta sacensību - 109. Šie sporta veidi ir – hokejs, bobslejs, skeletons, biatlons, kērlings, kamaniņu sports, slidošana un slēpošana.

Lai arī vēl nav zināms galējais Latvijas delegācijas sastāvs Pekinā, tomēr jau šobrīd diezgan droši varam teikt, ka tas būs jauns rekords. Līdz šim visvairāk bija 2010. gadā Vankūverā un 2014. gadā Sočos (57), bet šogad tie būs no 59 līdz pat 66 sportistiem.

Līdzjutēji, saprotams, četrgades lielākajā sporta forumā gaidīs arī medaļas, tāpēc rodas jautājums, kuros sporta veidos un no kuriem sportistiem tās gaidīt ir pat ļoti reāli? Priekšplānā izvirzās kamaniņu sportisti, kuriem šī sezona ir tiešām izdevusies – brāļi Šici ir sezonas kopvērtējuma līderi un uz Pekinu dosies cīnīties ne tikai par kādu no medaļām, bet mērķēs uz zeltu! Arī pārējie kamaniņu izlases atlēti ir gatavi iesaistīties cīņā par medaļām – Kristers Aparjods, Elīza Tīruma un citi. Tāpat lielas cerības līdzjutēji liks uz renes sportu – skeletonu un bobsleju. Lai arī abos šajos sporta veidos sezona ir bijusi kā pa viļņiem, tomēr sezonas galvenajam startam mūsējie būs gatavi. Martins Dukurs ir skeletonā sasniedzis teju visu, tomēr viena (svarīgākā) ieraksta viņa biogrāfijā vēl trūkst. Skaļi to neizteiksim, tomēr Martins un viņa komanda uz to mērķtiecīgi ir gājusi ne tikai šosezon. Par medaļām cīņā iesaistīsies bobslejisti - Ķibermanis un viņa pilotētās ekipāžas. Sezona Oskaram bijusi ļoti sarežģīta, taču Pekinā mūsējie būs pretendentu lokā, lai pacīnītos par godalgām, īpaši četriniekos.

Sporta draugiem viens no gaidītākajiem notikumiem būs hokeja turnīrs – par lielu prieku arī Latvijas hokeja izlase būs starp 12 spēcīgākajām komandām, kuras noskaidros čempioni. Izlases sadalītas trīs apakšgrupās, pa četrām komandām katrā. Latvija spēlēs vienā grupā ar Somiju, Zviedriju un Slovākiju. Grupu uzvarētājas un labākā otrās vietas ieguvēja uzreiz sasniegs ceturtdaļfinālu, bet pārējās izlases aizvadīs četros izslēgšanas pāros noskaidros atlikušās ceturtdaļfinālistes. Arī šogas olimpiskās spēles risināsies bez NHL hokejistiem, kas paver lielākas iespējas mazākām nācijām, kurām šo NHL vīru ir daudz mazāk – tostarp Latvijai. Pirms četriem gadiem šo faktoru izmantoja un pārsteigumu (sudraba godalgas) sarūpēja Vācija. Kā būs šogad?

Protams, ir vēl virkne Latvijas sportistu, kuri var pārsteigt un priecēt savus fanus ar ļoti augstvērtīgiem rezultātiem – biatlonā Baiba Bendika, daiļslidošanā Deniss Vasiļjevs, pieredzējušais ātrslidotājs Haralds Silovs un citi. Latvijas delegācija un sportisti būs gatava misijai “Pekina 2022”. Līdzjutējiem jāpaveic savs darbiņš - jātur īkšķi, jāatbalsta savējie un jābauda ziemas olimpiskās spēles TV ekrānos!

Ziemas olimpiskās spēles vēro kanālos Eurosport 1, Eurosport 2 un LTV7.