Pašmāju futbola kaislības
images/tet-ko-skatities/sporta-notikumi/citi/pasmaju-futbola-kaislibas-rfs-liepaja.jpg
Pašmāju futbola kaislības

Skaties kanālā TV4 17.—18. jūnijā.

 

Latvijas futbola "Optibet Virslīga" pamazām tuvojas sezonas vidus atzīmei – kuras komandas līdz šim ir spējušas pārsteigt?

Šosezon Virslīgā startē rekordliels skaits komandu – desmit. Septiņas pagājušās sezonas komandas “RFS”, “Valmiera FC”, “FK Liepāja”, “Riga FC”, “FK Spartaks”, “BFC Daugavpils”, “FK Metta” un trīs jaunpienācējas no “Nākotnes līgas” jeb pēc spēka Latvijas otrās līgas – “FK Auda”, “FK Tukums 2000/Telms”, “SK Super Nova Salapsils”.

Teju puse sezonas jau aizvadīta (16 no 36 spēļu kārtām) – ko varam secināt? Cīņā par titulu un medaļām, visdrīzāk, iesaistīsies četras komandas.

Vai “Valmiera FC” sekmīgais sniegums ir pārsteigums? Jā un nē! Protams, ka no aizvadītās sezonas vicečempioniem tika gaidīts labs sniegums arī šosezon, taču pēc galvenā trenera Tamaza Pertijas aiziešanas un vairāku vadošo klubu nopietnas sastāva pastiprināšanas, šķita, ka valmieriešiem klāsies mazliet grūtāk. Tomēr treneris Jurģis Kalns šobrīd savu komandu aizvedis līdz čempionāta līderes godam – 41 punkts un šobrīd 1. vietā tabulā. Ar 38 punktiem seko čempione “RFS”, 35 punkti “FK Liepāja”, bet vēl par 1 mazāk ir “Riga FC”. Lai arī punktu atpalīcība vēl ir salīdzinoši neliela, tieši no “Riga FC” tika gaidīts daudz iespaidīgāks sniegums – lieli tēriņi, skaļi uzvārdi, bet sniegums pagaidām tikai nedaudz virs viduvēja. “Riga FC” gan tieši sezonas otrajā pusē varētu ieskrieties un kļūt aizvien spēcīgāka, kas cīņu par titulu padarīs vēl spraigāku.

Arī liepājnieki iegulda lielus līdzekļus un nopietni cer pacīnīties par titulu. Pavisam nesen tā paziņoja par trenera Tamaza Pertijas pievienošanos komandai – tiks veiktas gana lielas sastāva rotācijas. Pertija, kurš pēdējos gados tieši šī brīža turnīra līderus valmieriešus pacēla jaunos augstumos, Liepāju ir trenējis jau iepriekš. Abām šīm komandām savstarpējie dueļi jau tā bijuši īpaši karsti un ar derbija garšu, bet Pertijas pievienošanās Liepājai, tos padarīs vēl emocionālākus!

17. kārtas centrālais mačs noteikti risināsies Rīgā, kurā tiksies “RFS” pret “FK Liepāju”. Arī šīm komandām jau ir izveidojusies sava vēsture – stadiona gaismu epopeja, liepājnieka Verpakovska pievienošanās “RFS” vadībai u.c. Turklāt Liepāja šogad pārvilināja vairākus “RFS” spēlētājus – Savaļnieku, Vilelu un Strumiju. Šī spēle čempioniem būs īpaši smaga – Liepājas futbolisti būs ar īpaši degošām acīm, jo centīsies jau no pirmajām spēles minūtēm pierādīt savas prasmes komandas jaunajam galvenajam trenerim, prasīgajam Tamazam Pertijam. Treneris plāno veikt gana ievērojamas izmaiņas sastāvā, tāpēc katrs vēlēsies nopelnīt vietu tajā. Abu komandu pirmajā tikšanās reizē ar 3:2 (uzvaras vārti vien 85. minūtē) svinēja “RFS”. Vai liepājnieki revanšēsies un vēl vairāk iejauksies čempionu kaujā?

Interesanta cīņa arī labāko snaiperu jeb vārtu guvēju sarakstā – ar 11 vārtiem šobrīd jau ir divi līderi - Iličs no “RFS” un Raimonds Krollis no “Valmiera FC”.

Nepalaid garām aizraujošākās pašmāju futbola kaislības!

 

“FK Metta” – “BFC Daugavpils” 17. jūnijā plkst. 19:00, TV4 kanālā

“Valmiera FC” – “SK Super Nova Salaspils” 18. jūnijā plkst. 14:00, TV4 kanālā

“FK Tukums 2000/Telms” – “Riga FC” 18. jūnijā plkst. 16:00, TV4 kanālā

“RFS” – “FK Liepāja” 18. jūnijā plkst. 18:00, TV4 kanālā