Pasaules kauss basketbolā sievietēm
images/tet-ko-skatities/sporta-notikumi/citi/pasaules-kauss-basketbola-sievietem.jpg
Pasaules kauss basketbolā sievietēm

Skaties kanālā TV3 Sport 2 no 22. septembra līdz 1. oktobrim.

 

Basketbola svētki turpinās! Pasaules kausa izcīņu basketbolā uzsāk planētas 12 spēcīgākas komandas!

Pavisam nesen noslēdzās Eiropas čempionāts basketbolā vīriešiem, kur par čempioniem kļuva Spānijas izlases basketbolisti, taču ar to lielais basketbols nebeidzas. No 22. septembra līdz 1. oktobrim Sidnejā (Austrālijā) risināsies Pasaules kauss basketbolā sievietēm, kurā startēs 12 šī brīža spēcīgākās dāmu izlases. Komandas sadalītas divās apakšgrupās un ceturtdaļfinālus sasniegs abu grupu četras labākās vienības.

"A" apakšgrupas un visa turnīra galvenās favorītes, protams, būs ASV basketbolistes, kurām šajā turnīrā ir lieliska 22 uzvarēto spēļu sērija. Beļģija un Ķīna grupu spēlēs būs lielākais izaicinājums un šīs valstsvienības būs gatavas pārsteigt favorītes.

"B" apakšgrupa ir ļoti spēcīga un līdzvērtīga – Austrālija, Kanāda, Japāna, Francija, Serbija un Mali. Tikai Mali "uz papīra" ir pāris solīšus vājāka komanda, taču pārējās ir vienlīdz jaudīgas un gatavas līdzjutējiem sarūpēt fantastiski aizraujošus mačus.

Spēlēt savu līdzjutēju priekšā ir gan uzlādējoši, gan rada papildus atbildības slogu - vai Austrālija mājas sienas pratīs izmantot savā labā?

Papildus motivācija šādos turnīros nav jāmeklē, tomēr izcīnot čempionu godus uzvarētājas saņems arī automātisku ceļazīmi uz 2024. gada Parīzes olimpiskajām spēlēm.

Vai kādai no komandām izdosies apturēt vareno ASV? Izaicinātājas un potenciālās čempiones bez ASV noteikti ir vairākas – Ķīna, Austrālija, Japāna, Francija, Serbija un citas. Skaidrs ir viens - favorītu statuss čempionu titulu vēl nepieškir, tāpēc mūs gaida ļoti interesants un pārsteigumiem bagāts turnīrs.

Viena no ekspertu intrigām jau vairāku Pasaules kausu garumā – vai kādai izdosies pārspēt brazīlietes Markari Hortensijas 1990. gadā uzstādīto latiņu gūto punktu ziņā? Viņa vidēji turnīrā guva iespaidīgus 31,5 punktus spēlē. Vai kādai no basketbolistēm izdosies kaut pietuvoties šim satriecošajam rekordam?

Nepalaid garām – šis tiek minēts kā iespējams visu laiku aizraujošākais Pasaules kauss basketbolā sievietēm. Spēļu tiešraides kanālā TV3 Sport 2.