Meklēt tet.lv

Lēciens
images/tet-ko-skatities/topi/filmas/filma-leciens.png

Dokumentāls trilleris par lietuviešu jūrnieka un pārbēdzēja Sima Kudirkas neticamo dzīves stāstu. Viņa izmisīgais lēciens uz brīvību tieši pirms 50 gadiem izraisīja haotisku notikumu virkni, kas galu galā noveda pie viena no Aukstā kara lielākajiem politiskajiem jucekļiem.

Skaties Shortcut Premiere
Aukstā kara trilleris par izmisuša jūrnieka lēcienu brīvībā!

Aukstā kara trilleris par izmisuša jūrnieka lēcienu brīvībā!

Filmas pasaules pirmizrāde notika 2020.gada 9.oktobrī Varšavas starptautiskajā kinofestivālā, kur tā saņēma balvu kā Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma.

Tieši pirms 50 gadiem, 1970. gada Pateicības dienā ASV krasta apsardze devās uz tikšanos ar padomju kuģi, kas bija noenkurojies pie Martasvinjardas salas krastiem. Mērķis bija divpusēja tikšanās, lai apspriestu zvejas tiesības Atlantijas okeānā. Kamēr sarunas ritēja pilnā sparā, Sims Kudirka izmisīgās brīvības alkās pārlēca uz amerikāņu kuģa. Viņam par šausmām, pēc septiņām stundām brīvībā amerikāņi pārbēdzēju izdeva Padomju Savienībai, izraisot pasaules mediju sašutumu.

Aculiecinieku stāsti, unikāli arhīvu kadri un paša Sima Kudirkas dramatisko notikumu rekonstrukcijas, veido dokumentālā trillera "Lēciens" sižetu, kas vedīs skatītāju aizraujošā kino piedzīvojumā.