Meklēt tet.lv

KHL: Konferenču fināli
KHL
images/tet-ko-skatities/sporta-notikumi/citi/khl-konferencu-finali-avangard.jpg
KHL: Konferenču fināli
KHL

Kontinentālās hokeja līgā (KHL) noskaidrotas šīs sezonas četras spēcīgākās komandas – Gagarina kausā sasniegti abu konferenču fināli!

Izslēgšanas spēles startēja marta sākumā – ceturtdaļfinālos iztika bez pārsteigumiem, visi favorīti sasniedza savu konferenču pusfinālus.

Austrumu konferencē finālu ar graujošu 4:0 sasniedza "AK Bars" (pārspēta "Salavat Yulaev"), tādējādi vēlreiz nopietni parādot savas ambīcijas uz titulu. Pretim Kazaņas klubam stāsies Latvijas hokeja izlases treneris Bobs Hārtlijs un "Avangard", kuri ar 4:2 uzveica Magņitagorskas "Metallurg".

Savā starpā tiksies Gagarina kausa izcīņas prasmīgākie vārtsargi – Kazaņas vārtos Timur Biļalovs pret Omskas mūri Simonu Hrubecu. Abiem izcils atvairīto metienu procents, attiecīgi 97% un 96.6%. Kurš no abiem vārtsargiem tuvinās savu komandu lielajam finālam?

Uzbrucēji duelī tiksies Naidžels Douss un Stefans Da Kosta pret Reidu Bušēru un Sergeju Tolčinski. Fināla pirmajos mačos ar divu vārtu pārsvaru 3:1 un 2:0 uzvaras svinējusi Boba Hārtlija "Avangard" vadītā vienība. Eksperti īpaši izcēluši tieši Hārtlija veikumu, uzsverot, ka Bobs tieši taktiski pratis apspēlēt savus konkurentus. Sērijas trešo maču ar 3:1 uzvarēja Kazaņas klubs, skaļi piesakot, ka cīņa ne tuvu vēl nav galā. Vai Hārtlijs atradīs jaunus veidus kā uzveikt "AK Bars"? Finālsērijas ceturtā spēle piektdien (09.04. 19:00) KHL TV TIEŠRAIDĒ!

Spraigāki izvērtās Rietumu pusfināli. Maskavas "Dynamo" neprata izmantot savas izdevības un lieliskā sezona apstājās pret bagātā "SKA" spēku (sērija 1:4). Lai arī pirmajos mačos labāki bija "Dynamo", tomēr uzvarās to pārvērst neprata un "SKA" ar komandas pūlēm salauza Maskavas līderus.

Visaizraujošākais un garākais izrādījās "CSKA" un "Lokomotiv" duelis, kur uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešama izšķirošā septītā spēle. Tajā gan favorīti "CSKA" svinēja uzvaru ar 2:0 un pievienojās "SKA" vīriem Rietumu finālā.

"CSKA" pret "SKA" ir klā El Clasico futbolā, kā "Real Madrid" pret "Barcelona" – īpašs duelis, kurā hokejs paceļas vēl nebijušos augstumos. Abas komandas ir savā ziņā līdzīgas – ļoti dziļš sastāvs, bet izteiktiem līderiem, kuri visu spēli velk uz saviem pleciem. Tā būs cīņa tieši starp komandām un katram būs nozīmīga loma Gagarina kausa lielā fināla sasniegšanā. Tomēr dažus no līderiem izcelsim un mazliet ieskicēsim – "CSKA" rindās galvenie vilcējspēki regularajā sezonā bija Konstantīns Okulovs, Maksims Šalunovs un Maksims Manins, bet "SKA" rindās lielāko pienesumu punktos atnesa Vladimirs Tkačovs, Antons Burdasovs un Andrejs Kuzmenko.

"CSKA" Rietumu konferences finālsēriju iesāka lieliski – pirmajās trīs spēlēs demonstrējot dzelžainu disciplīnu un aizsardzību – uzvaras ar 3:0, 2:0 un 5:2. Intrigu gan "SKA" mazliet izdevies atjaunot, izcīnot uzvaru sērijas ceturtajā spēlē (3:1). Lai arī sērijā Sanktpēterburga atrodas bezdibeņa malā (1:3) un tikai uzvara "CSKA" šķir no Gagarina kausa fināla, tomēr šī viena uzvara parādīja, ka "SKA" var pacīnīties ar Maskavas klubu.

Visas KHL konferenču finālspēles vērot Helio televīziju kanālā "KHL TV". "Avangard" pret "AK Bars" finālsērijas ceturto spēli aizvadīts 9. aprilī (19:00), bet "CSKA" pēdējo soli pretim lielajam finālam centīsies spert dienu vēlāk (10. aprilī, plkst. 17:00).

KHL sasniedzis augstāko punktu – lielisks hokejs un spēles, kurā hokejisti laukumā nežēlo ne sevi, ne citus. Solās būt izcili spraigas cīņas! Hokejs aizrauj!