Kamaniņas: jauna sezona, lielas ambīcijas!
images/tet-ko-skatities/sports/Kamanas752.jpg
Kamaniņas: jauna sezona, lielas ambīcijas!

Skaties kanālā TV6 no 9. līdz 11. decembrim.

 

Jaunā kamaniņu sezona ir sākusies un diezgan droši, ka tā sagādās gana daudz pārsteigumu un intrigu visas sezonas garumā.

 

Pēc aizvadītās sezonas, kas vienlaicīgi bija arī olimpiskās četrgades cikla noslēgums, kamaniņu izlase piedzīvojusi gana ievērojamas izmaiņas. Karjeras noslēdza uzreiz vairāki sportisti – titulētie brāļi Šici, Elīza Tīruma, Ulla Zirne, Artūrs Dārznieks un Riks Kristens Rozītis.

Kamaniņu izlasei gan ir ļoti spēcīga un pēctecīga komanda un medaļu raža noteikti neizpaliks arī šogad. Vīru konkurencē katrā posmā par godalgām ir gatavs cīnīties Kristers Aparjods, taču arī Gints Bērziņš pēdējās sezonās ir ļoti progresējis un 20 gadus jaunajam sportistam šī būs lieliska iespēja regulāri sevi pierādīt uz lielās skatuves. Dāmu sacensībās no mūsējām vislielākā pieredze noteikti ir Kendijai Aparjodei, taču arī 22 gadus jaunās Elīna Ieva Vītola un Sigita Bērziņa atsevišķos posmos jau šobrīd būs gatavas pārsteigt. Jaunajām kamaniņu braucējām mērķis varētu būt stabilitāte visas sezonas garumā un TOP10 kopvērtējumā būtu lielisks rezultāts. Divniekos jau aizvadītajā sezonā sevi pierādīja Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, taču pēc Šicu atvadīšanās no profesionālā sporta, šiem džekiem būs jābūt gataviem aizvien biežāk uzņemties līdera lomu un demonstrēt gana nobriedušu braucēju sniegumu, jo stafetēs no viņiem būs daudz kas atkarīgs. Pieredzi Pasaules kausa posmos krās arī junioru divnieks Eduards Ševis-Mikeļševics un Lūkass Krasts.

Šosezon Latvija tiks pārstāvēta arī sieviešu divnieku sacensībās – šī disciplīna ir pievienota, akceptēta 2026. gada olimpiskajām spēlēm un arī Latvijas izlasē sākot ar šo sezonu būs sieviešu divnieks, kurā startēs Anda Upīte un Sanija Ozoliņa. Meitenēm vēl jākrāj ļoti daudz pieredzes, tomēr vislabāk to darīt sacensību apstākļos. Sieviešu divnieks varētu startēt arī komandu stafetēs, tomēr nav vēl zināms vai tas notiks jau šajā sezonā.

Tāpat ieviesti arī jauni noteikumi un tehniskās izmaiņas kamanu sagatavošanā. Tas darīts ar mērķi, lai izlīdzinātu spēku samērus un arī mazākajām nācijām sniegtu lielākas iespējas pacīnīties par augstām vietām. Pēc pirmā posma lielus secinājumus nevajadzētu izdarīt, taču ierastā vāciešu dominance bija krietni pieplakusi. Tas, protams, skaidrojams arī ar mājnieku (austriešu) izcilo sniegumu savā trasē. Vislabāk spēku samērus varēs novērot šonedēļ Vistlerā, kur lielu priekšrocību vadošo sportistu vidū nevienam nebūs.

Insbrukā pamatsacensībās pie medaļām mūsējie netika, taču “Sprinta kausā” gan – Bots/Plūme izcīnīja sudrabu, bet dāmu divnieks Upīte/Ozoliņa bronzu. Vēlam veiksmi visai mūsu izlasei arī Kanādas trasē!

Visiem kamaniņu izlases startiem seko tiešraidē TV6 kanālā.

 

9. decembris

23:00 sacensības vīriešiem

02:00 sacensības sievietēm

 

Sestdiena, 10. decembris

21:00 divnieku sacensības (vīriešiem)

21:45 divnieku sacensības (sievietēm)

00:50 Komandu stafete