Meklēt tet.lv

Hokejs: NHL sezonas starts
Setanta Sports HD
images/tet-ko-skatities/sporta-notikumi/top-nedelas-notikumi/nhl-hokejs.jpg
Hokejs: NHL sezonas starts
Setanta Sports HD

Pēc trīs mēnešu pauzes, kad septembrī par čempioni tika kronēta "Tampa Bay Lightning" komanda, spēcīgākā pasaules hokeja līga NHL atgriežas ar jauno sezonu!

Aizvadītajā gadā vīruss apturēja un ietekmēja arī teju visus lielākos sporta notikumus, taču lielās līgas prata rast risinājumus, lai čempionus tomēr noskaidrotu. NHL izslēgšanas spēles jeb Stenlija kausa izcīņu aizvadīja saucamajos "burbuļos". Finālsērijā tikās "Tampa Bay Lightning" pret "Dallas Stars", kurā ar 4:2 uzvaru svinēja Tampa un otro reizi franšīzes vēsturē kļuva par Stenlija kausa ieguvēju.

Arī šosezon, lai maksimāli ierobežotu vīrusa izplatību, regulārās sezonas izspēlē ir veiktas dažādas izmaiņas. Būtiskākā no tām – ierasto 82 spēļu vietā plānots aizvadīt 56, lai samazinātu ceļošanu un inficēšanās riskus. Šī paša iemesla dēļ ir aŗī pamainītas arī divīzijas un komandas, kuras tajās spēlēs. Intrigu, pavisam droši, neizpaliks arī šosezon!

Par jaunās sezonas galvenajām titula pretendentēm tiek uzskatītas – "Colorado Avalanche", "Vegas Golden Knights", "Toronto Maple Leafs", "Philadelphia Flyers" un, protams, esošā čempione "Tampa Bay Lightning". Potenciālo pēc spēka TOP10 komandu vērtējumā iekļūst arī latviešu hokejista Teodora Bļugera pārstāvētā "Pittsburgh Penguins", kura ierasti aizvadītajā desmitgadē bija starp komandām, kas mērķē un Stenlija kausu. Bļugers pēdējās sezonās savu vietu komandā ir izcīnījis un arī šogad, visdrīzāk, spēlēs ceturtajā maiņā, kura tiek dēvēta par enerģijas un melnā darba darītāju maiņu.

Bez Bļugera NHL laukumos no mūsējie redzēsim arī vārtsargu Elvi Merzļikinu, kurš pārstāvēs "Columbus Blue Jackets" komandu (par vietu šajā vienībā cīnīsies arī Matīss Kivlenieks). Diemžēl, pirmsezonas treniņspēlē smagā savainojumā iedzīvojās "Buffalo Sabres" uzbrucējs Zemgus Girgensons, kuram tika veikta augšstilba muskuļa operācija un bez hokeja jāiztiek vismaz 6 mēnešus, kas nozīmē, ka šajā sezonā, visticamāk, Girgensonu laukumā neredzēsim. Īpaši žēl par radušos situāciju, jo šosezon "Sabres" solās būt spēcīgāka kā iepriekšējos gados un reāli gatava pacīnīties par vietu izslēgšanas spēlēs.

Par vietu "Ottawa Senators" sastāvā līdz pat sezonas priekšvakaram aktīvi cīnījās Rūdolfs Balcers, taču komanda viņu ievietoja neaizsargāto spēlētāju sarakstā, kas brīvi ļauj jebkurai citai komandai šo spēlētāju iegūt savā īpašumā. Par nelielu pārsteigumu Balcers arī tika izvēlēts un nonāca komandā, kurā tika draftēts – "Sanhose Sharks". Vai haizivīm ir nopietni nolūki attiecībā uz Rūdolfu? Būs interesanti!

Jaunā sezona tiks atklāta jau šonedēļ ar latvieša Teodora Bļugera pārstāvētās "Pittsburgh Penguins" spēli pret "Philadelphia Flyers". Turi īkšķus par Latvijas izlases hokejistu naktī uz ceturdienu, plkst. 00:30 kanāla Setanta Sports tiešraidē. Kā veiksies Bļugeram – vai izdosies sevi pierādīt pingvīnu sastāvā jau ar pirmajiem mačiem?