Meklēt tet.lv

Futbols: Valmiera FC - Riga FC
sportacentrs.com
images/tet-ko-skatities/sporta-notikumi/top-nedelas-notikumi/futbols-riga-daugavpils.jpg
Futbols: Valmiera FC - Riga FC
sportacentrs.com

Pašmāju augstākajā futbolā līgā piektdienas vakarā gaidāma abu līderu sadursme – Vidzemes Olimpiskajā centrā "Valmiera FC" uzņems čempionus "Riga FC".

Pēdējos gados ievērojami audzis gan pašmāju futbola līmenis, gan presitžs – jau pirms sezonas tika paredzēts, ka nopietnu cīņu par titulu čempioniem “Riga FC” sarupēs ne tikai “RFS”, bet arī “Valmiera FC” un “FK Liepāja”. Liepājniekiem šobrīd klājas diezgan smagi, taču “Optibet” Virslīgas līdere pēc sešām kārtām ir tieši Valmiera, kurai 14 punkti. “Riga FC” iepriekšējā kārtā piedzīvoja sakāvi pret “RFS” un līdz šim ieguvuši 13 punktus, bet trešā vietā esošajai “RFS” 11 punkti. Ceturtajā vietā esošajai “BFC Daugavpils” ir 10 punkti, taču aizvadīta viena spēle mazāk. Lai cik veiksmīgs starts daugavpiliešiem, tomēr joprojām pie titula pretendentēm viņus sauktu tikai kluba karstākie atbalstītāji.

Lai arī rīdzinieki neierasti nestabili iesākuši sezonu, tomēr viņu favorītu statusu arī šogad apšauba vien retais – komanda ar UEFA Čempionu līgas, UEFA Eiropas līgas ambīcijām, kas iegulda milzīgas investīcjas gan infrastruktūrā, gan spēlētāju atlasē. Arī šogad “Riga FC” bruņojusies ar daudz spēcīgiem leģionāriem – salīdzinoši ar citām sezonām, šogad ļoti nomainījies sastāvs un čempioniem, iespējams, vajag mazliet vairāk laika, lai gūtu lielāku sapratni laukumā un noturētu iepriekš ierasto stabilitāti. Nesen spēlēts 1:1 pret “FK Metta”, bet pēc punktu zaudēšanas ar 4:0 sabradāta cita turnīra vadošā komanda “Daugavpils”. Iepriekšējā kārtā čempione neatrada pretargumentus Rīgas derbijā pret “RFS” un piekāpās ar 0:3. Lai arī Valmiera ir ar titula ambīcijām, tomēr jābūt uzmanīgiem, jo “Riga FC” atkal būs saniknota par iepriekšējās spēles gaitu un Valmierā ieradīsies super motivēta un koncentrējusies.

“Valmiera FC” līdz ar Tamaza Pertijas pievienošanos katru gadu spērusi solīti augšup un šogad nopietni piesaka ambīcijas čempiona titulam. Lai arī komanda ir gados ļoti jauna, tomēr teju puse sastāva ir no pagājušās sezonas, kas ir liels valmieriešu pluss sezonas ievadā. “Valmiera FC” spēlē taktisku futbolu – spēles ievadā nebaidās uzņemties iniciatīvu, iegūt vadību un spēles otrajā daļā mainīt lomas laukumā un iesēsties uz rezultāta noturēšanu. Līdz šim ar to bija labi veicies, taču pēdējā kārtā pret “FK Metta” 86. minūtē tika nozīmēts 11 m soda sitiens uz valmieriešu vārtiem un izlaista uzvara (1:1).

Šī būs abu līgas līderu tikšanās – vai “Valmiera FC” arī pret čempioni nebaidīsies kontrolēt spēles gaitu? Abas vienības ir vīlušās par aizvadītās kārtas rezultātiem un ar milzu apņēmību gatavojas piektdien gaidāmajam duelim. Vai Tamaza Pertijas vīri sagādās čempioniem otro zaudējumu pēc kārtas?

Šo spēli piektdien (30.04., plkst. 18:00) vēro Sportacentrs.com TV tiešraidē! Tāpat sestdien (01.05. 14:00) savā starpā tiksies “BFC Daugavpils” un “FK Liepāja”, bet pēc šīs spēles (plkst. 16:00) arī “FK Ventspils” un “FK Metta” komandas – vai “Metta” pēc trim neizšķirtiem pret turnīra līderēm beidzot tiks arī pie uzvaras? Abas sestdienas spēles tiešraidēs piedāvās Sportacentrs.com TV kanāls. Futbols aizrauj – izbaudi pašmāju futbola kaislības!