Meklēt tet.lv

Eiropas čempionāts futbolā
images/tet-ko-skatities/sporta-notikumi/top-nedelas-notikumi/futbols-eiropas-cempionats.jpg
Eiropas čempionāts futbolā

Skaties kanālā TV6 11.06.—11.07.

Gada krāšņākie futbola svētki sāksies jau pavisam drīz – Eiropas čempionāts futbolā ir gatavs startēt uzreiz 11 valstīs vienlaicīgi!

EURO 2020 jeb Eiropas čempionātam futbolā sākotnēji bija jānorisinās 2020. gadā, taču pandēmijas apstākļu un drošības apsvērumu dēļ tas tika pārcelts uz nākamo gadu.

Šo turnīru ļoti īpašu padara fakts, ka tas tiks aizvadīts uzreiz 11 valstīs, 11 pilsētās, turklāt no 11. jūnija līdz 11. jūlijam.

Amsterdama, Baku, Bukareste, Budapešta, Kopenhāgena, Glāzgova, Londona, Minhene, Roma, Sanktpēterburga un Seviļa – Eiropas čempionāts šogad norisināsies tieši šajās pilsētās. Kas tāds tiks piedzīvots pirmo reizi – futbols ienāks teju katrās mājās!

Eiropas čempionātā šogad piedalīsies 24 komandas, kuras sadalītas sešās apakšgrupās. “A” grupā spēlēs Itālija, Šveice, Turcija un Velsa, “B” grupā Beļģija, Dānija, Somija un Krievija, “C” grupā Austrija, Nīderlande, Ukraina un Ziemeļmaķedonija, “D” grupā Horvātija, Anglija, Čehija un Skotija, “E” grupā Polija, Spānija, Slovākija un Zviedrija un “F” grupā jeb “nāves grupā”, kā to nosaukuši futbola eksperti, spēkosies Portugāle, Francija, Vācija un Ungārija.

Pēc grupu turnīra spēlēm norisināsies astotdaļfinālu cīņas – šajā turnīra stadijā iekļūs katras grupas divas spēcīgākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas. Šī gada Eiropas čempionātā gaidāma arī īpaša debija – pirmo reizi tiks izmantota VAR jeb video tiesnešu asistentu sistēma, lai būtu pārliecības, ka vārti gūti godīgā ceļā.

Nosaukt kādu turnīra galveno favorīti būtu neprāts. Esošie Eiropas čempioni šobrīd ir Portugāle, kura, saprotams, cer aizstāvēt titulu. Tāpat šo trofeju iegūt savā īpašumā vēlas arī Vācija, Francija, Nīderlande, Spānija, Itālija, Beļģija, Anglija un vēl vairākas komandas. Tas Eiropas čempionātu padara īpaši baudāmu – izteiktu favorītu nav, katrs mačs būs teju fināla cienīgs. Arī mazākās komandas būs gatavas pārsteigt grandus – mūs sagaida īpašs un ļoti gards futbola mēnesis.

Spēles tiešraides piedāvās kanāls TV6 – atklāšanas spēle 11. jūnijā, kurā tiksies Itālijas un Turcijas komandas.

Ilgi gaidītie futbola svētki var sākties! Futbols aizrauj!