Eiropas čempionāts bobslejā un skeletonā
images/tet-ko-skatities/sporta-notikumi/rekomendetais-saturs/eiropas-cempionts-bobslejs-skeletons.jpg
Eiropas čempionāts bobslejā un skeletonā

Skaties 14.—16. janvārī kanālā LTV7.

 

Sanktmorica gatava uzņemt sezonas otras svarīgākās sacensības – šajā nedēļas nogalē Šveicē risināsies Eiropas čempionāts skeletonā un bobslejā.

Tehnoloģiju un izklaides uzņēmuma Tet komanda šogad var būt ļoti lepna, jo Tet kļuvis par Latvijas bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsponsoru. Jauda, ātrums un neatlaidība, virzoties uz mērķiem, cieši savieno abas iesaistītās puses. Kopā uz jaunām virsotnēm!

Eiropas čempionāts vienlaikus būs arī noslēdzošās Pasaules kausa sacensības pirms sezonas un četrgades galvenā starta – olimpiskajām spēlēm. Lielākais sporta forums sāksies jau 4. februārī, bet skeletonistiem pirmais starts plānots ir 10. februārī, bobslejistiem 14. februārī.

Kāda mūsējiem bijusi šī sezona līdz šim? Bobsleja izlases līderim Ķibermanim tā nav izvērtusies pārāk sekmīga – divniekos ir redzams, ka kamana neslīd un arī pašas komandas iekšienē liels pozitīvisms šajā sakarā nav jūtams. Arī kopvērtējumā neierasti zemā 11. pozīcija. Labā ziņa, ka četriniekos ir vērojama krietni labāka aina - tendences un ātrumi biežāk ļāvuši iekļūt TOP6 (trīsreiz). Medaļas izcīnīt šosezon izdevies gan tikai divreiz – sudrabs četriniekos Austrijā un bronza divniekos mājas trasē Siguldā.

Komanda nav iztikusi bez dažādām likstām - lielu iespaidu atstāja arī Latvijas izlases vadošā stūmēja un galvenā Ķibermaņa ekipāžas “motora” Matīsa Mikņa ilgā prombūtne. Matīss bija iedzīvojies ceļgala savainojumā un izlaida vairākus posmus. Lai arī Miknis šobrīd atkal ir ierindā, saprotams, ka sportiskā forma pa šo laiku ir cietusi. Vai līdz Eiropas čempionātam būs izdevies visas ķibeles mazliet aprūpēt un pacīnīties par godalgām?

Sezonas ievads bija neierasti piezemēts arī skeletona karaļiem Martinam un Tomasam Dukuriem. Pirmo sezonas uzvaru Martins izcīnīja vien 5. posmā Altenbergā, kamēr Tomass sezonas pirmajā daļā vairāk atradās ārpus TOP10 vai tuvu tā robežām. Šī sporta veida pazinēji un līdzjutēji gan lielu satraukumu neizrādīja – bija skaidrs, ka Dukuru ģimene izmēģina dažādas slieces, jo jau iepriekš nav slēpusi, ka Pasaules kausu sezonai šobrīd nebūt nav uzsvars un viss tiek plānots un darīts tikai, lai maksimāli labi sagatavotos Pekinai jeb olimpiskajām spēlēm. Labā ziņa, ka pēdējos posmos mūsējie jau atkal rāda ierastos ātrumus – Siguldā dubultuzvara un arī skandalozajās Vinterbergas sacensībās gan sniegums trasē, gan uzrādītie ātrumi bija ļoti atzīstami. Tas ļauj ar lielām cerībām raudzīties ne tikai uz Pekinu, bet arī uz šo Eiropas čempionātu Sanktmoricā.

No 2010. līdz 2020. gadam Martins Eiropas čempionātos parūpējās par izcilu sēriju, jo vienmēr bija kļuvis par čempionu, bet pagājušajā gadā “zelta ceļš” pārtrūka, jo tika izcīnīts sudrabs. Vai Šveicē Martins Dukurs atgriezīsies pie zelta un čempiona trofejas? Kā veiksies brālim Tomasam, vai izdosies pacīnīties par medaļām?

Vai pozitīvāku skatu uz Pekinu paši sev sagādās bobslejisti? Eiropas čempionātā četriniekos vīri mērķēs uz medaļām, bet divniekos TOP6 būtu ļoti labs rādītājs.

Eiropas čempionātu un vienlaicīgi Pasaules kausa noslēdzošās sacensības 14. janvārī uzsāks skeletonisti (plkst. 14:00). Bobsleja divnieki uz starta dosies dienu vēlāk (15.01. 14:00), bet četrinieki 16. janvārī 14:30.

Eiropas čempionātu tiešraidē skaties kanālā LTV7. Lai mūsējiem izdodas!