Riga FC un RFS Eirokausu eksāmeni
images/tet-ko-skatities/sporta-notikumi/citi/sports-eirokauss-riga-fc-rfs.jpg
Riga FC un RFS Eirokausu eksāmeni

Skaties kanālā TV4 un Best4Sport TV 11. augustā.

 

UEFA Konferences līgas kvalifikācijas trešajā kārtā atlikuši vairs tikai divi Latvijas futbola klubi - “Riga FC” un “RFS”.

UEFA Konferences līga ir Eiropas trešā līmeņa turnīrs – aiz UEFA Čempionu līgas un Eiropas līgas. Vispārliecinošāk soļot uz Eiropas skatuves sākusi “Riga FC”, kura bez liekām raizēm pārvarējusi pirmās divas UEFA Konferences līgas kvalifikācijas kārtas. Vispirms ar 4:0 divu spēļu summā pārspēta Īrijas čempionāta komanda “Derry City”, savukārt 2. kārtā ar 3:0 un 2:1 (summā 5:1) sagrauta Slovākijas klubs “Ruzumoberok”.

Lai arī Latvijas čempionātā rīdzinieki ik pa laiciņam buksē, tieši Eirokausos viņi pagaidām izskatās pat ļoti labi. Saprotams, ka komandā ir ļoti daudz jaunu spēlētāju un tas viss prasa laiku – lai laukumā saprastos, iepazītu viens otru, pieņemtu trenera prasības utt., taču sākums Konferences līgā ir teicams. Puse ceļa noieta – divas kārtas pārvarētas un no UEFA Konferences līgas grupu turnīra šķir vēl divu komantu pretestība. 3. kārtā rīdziniekus gan sagaidīja līdz šim pārliecinoši nopietnākais pārbaudījums – Portugāles čempionāta piektā spēcīgākā komanda “Gil Vicente”. Aizvadītajā sezonā par to spēcīgāki un tai priekšā bija tikai trīs futbola milži “Porto”, “Sporting”, “Benfica”, kā arī “Braga” komanda.

Pirmajā spēlē “Skonto stadionā” fiksēts neizšķirts 1:1. Pirmais puslaiks labāks padevās rīdziniekiem (1:0) un bija iespējas gūt vēl vārtus, tomēr pēc pārtraukuma “Gil Vicente” demonstrēja lielisku futbolu un beigu rezultāts 1:1 izrādījās gana labvēlīgs. Atbildes spēle viesos jau 11. augustā un to tiešraidē plkst. 22:00 varēs vērot TV4 kanālā.

Aizvadītās sezonas Latvijas čempionvienība “RFS” pirmo reizi ieguva tiesības startēt UEFA Čempionu līgas kvalifikācijā. Izloze lēma, ka pretiniekos stājās spēcīgā Somijas vienība no Helsinkiem ”HJK”. Lai arī čempioni bija tuvu uzvarai, tomēr divu spēļu summā piedzīvots zaudējums pēcspēles sitienos, kas nozīmēja pārcelšanos uz UEFA Konferences līgu, kur “RFS” varēja uzsākt uzreiz ar trešo kvalifikācijas kārtu. Tur pretiniekos stājās Maltas spēcīgākais klubs “Hibernians”, kuras sastāvā spēlē arī bijušais “FK Metta” un “Riga FC” spēlētājs Muritala. Pirmā spēle mājas stadionā arīdzan noslēdzās neizšķirti 1:1. Labas izdevības iegūt lielāku pārsvaru bija abām komandām, taču viss izšķirsies 11. augustā izbraukuma spēlē Maltā. Pagaidām vēl nav zināms, tomēr ceram, ka arī šo spēli būs iespējams vērot tiešraidē – sekosim līdz TV programmai.

Citi Latvijas klubi “Valmiera FC” un “FK Liepāja” apstājās kvalifikācijas 2. kārtā.

Kā Rīgas komandām veiksies UEFA Konferences līgas 3. kārtā? Vai kādai no komandām izdosies pārvarēt pretinieku barjeru un nonākt tikai soļa attālumā no grupu turnīra? Lai izdodas!