Meklēt tet.lv

Davis Cup turnīrs
images/tet-ko-skatities/sports/davis-cup-turnirs.jpg

Latvijas izlase spēcīgākajā sastāvā - Ernests Gulbis pēc sešu gadu pārtraukuma atkal atgriežas izlasē un "Davis Cup" ietvaros 6. un 7. martā palīdzēs Latvijai pasaules 2. grupas izslēgšanas spēlēs pret Ēģiptes valstsvienību.

Gulbis lido un atgriežas zem Latvijas karoga!

Dāmas februārī savas cīņas Fed Cup turnīrā zem Latvijas karoga aizvadījušas - šobrīd uz skatuves nāk vīri. Milzīgs prieks, ka izlasē atkal redzēsim Ernestu, turklāt, komandā ir arī mūsu nākotnes tenisa cerība, 17 gadus vecais Kārlis Ozoliņš, kurš jau paspējis sevi gana skaļi pieteikt tenisa draugiem visā pasaulē.

Gulbis šobrīd ir labākajā formā pēdējos gados. Nesenajā "Australian Open" Ernestam bija piecu uzvaru sērija (trīs kvalifikācijā + uzvarētas pirmās divas kārtas). Aizvadītajā nedēļas nogalē Francijā "Challenger" aizkļuva līdz finālam un ar ļoti baudāmu tenisu trimfēja visā turnīrā. Gulbis ir atgriezies - Gulbis atkal lido!

Pēc pāris pēdējiem veiksmīgajiem mēnešiem Ernestam arī ievērojams kāpums ATP rangā (šobrīd 161. vieta). Vēl mazliet un Gulbis varēs atgriezties ATP pamaturnīros un netērēt spēkus kvalifikācijas cīņās, kur apkārtējie tenisa apstākļi nav patīkami, kā iepriekš atzinis pats Ernests.

Interesanti, ka Austrālijas turnīra laikā Ernesta sparinga partneris sagatavošanās posmā bija tieši Kārlis Ozoliņš. Ar milzīgu potenciālu apveltīts, gara auguma puisis, kuram ir fantastiska serve un kurš mīl spēlēt ātru, agresīvu tenisu. "Australian Open" junioru konkurencē vienspēlēs Ozoliņš aizkļuva līdz pusfinālam, dubultspēlēs līdz pat finālam. Vai Ozoliņš būs jaunais Gulbis un Latvijas nākotnes cerība? Pāragri spriest, tomēr potenciāls ir milzīgs, lai pat pārspētu Ernesta sasniegumus. Viņa pirmās serves ātrums jau 17 gados ir 220 km/h, kas būtu ļoti labs rādītājs arī pieaugušo konkurencē starp elites vīriem.

Vēl izlasē redzēsim Mārtiņu Podžus, kurš nomināli būtu izlases 2. numurs, 20 gadus jauno Robertu Štrombahu un Artūru Lazdiņu.

Kā mūsu vīriem veiksies pret Ēģipti, kuras līderis ir ranga 132. numurs Muhameds Safvats? Vai Gulbis tiks galā ar Muhamedu? Latviešu publikai būs teicama iespēja darbībā iepazīties arī ar nākotnes cerību, jauno talantu Ozoliņu. Vai viņš tiks pie pirmās uzvaras izlases rindās?

Skaties visas Latvijas - Ēģiptes izlašu spēles 6. un 7. martā tiešraidē Best4Sport TV kanālā. Teniss aizrauj!