Meklēt tet.lv

Lielā boksa cīņa jau 26. septembrī!

Ilgi gaidītā boksa supercīņa beidzot ienāk tavās mājās! Latvijas un Rīgas lepnums - Mairis Briedis ir gatavs gadsmita cīņai! Baudi Maira Brieža karjeras lielāko un svarīgāko cīņu jau šo sestdien, 26. septembrī.

Kur skatīties cīņu?
Skaties Helio iTV vai Shortcut

Helio iTV pakā TV3 Film+Sport
kanāls Nr. 423. vai Nr. 424.

9,99 €/mēn.

Supersērijas finālā Mairis mērosies spēkiem ar Dr. Nokautu jeb Junieru Dortikosu. Cīņa par vienīgā čempiona godu un slavenā Muhameda Ali vārdā nosaukto Supersērijas galveno trofeju. Vai Briedis sarūpēs latviešu faniem milzu svētkus un gaviles? Vai stiprākā un veiklākā pasaules boksa dūre būs no Latvijas?

maira brieza liela cina

Bez Rīgas un skatītājiem

Neraugoties uz to, ka Vācijas futbola bundeslīga septembra beigās atsākas ar skatītājiem tribīnēs (vien dažiem tūkstošiem, daudz mazāk gan nekā pirms Covid-19 pandēmijas), Supersērijas finālcīņa Minhenes priekšpilsētā notiks ne vien bez faniem tribīnēs, bet pat televīzijas studijā "Plazamedia Broadcasting Center". Visai liela atšķirība no atmosfērās, kādā abi bokseri cīnījās pēdējo reizi - Supersērijas pusfinālos Rīgā, kad Briedis skandalozā cīņā nokautēja poli Kšištofu Glovacki, bet Dr. Nokauts (tāda ir Dortikosa iesauka) 10. raundā noguldīja uz dēļiem spēcīgo amerikāni Endrjū Tabiti.

Kā vēlāk publiski atzina Brieža menedžeris Raimonds Zeps, lai cīņa notiktu Latvijā, neesot bijusi pietiekama politiskā interese. Šeit, domājams, ka argumenti ir visai likumsakarīgi, jo cīņa nekādi nevarētu notikt pilnā arēnā, kas mazina ekonomisko interesi, bet sportistiem (nav runa tikai par Dortikosu, bet arī plānotajām citām cīņām) un viņu pavadošajam personālam atļaut atteikties no divu nedēļu karantīnas, ieceļojot Latvijā, laikam trūka pamatotu argumentu.

Boksa intrigas

Kā vēsta prestižā boksa žurnāla "The Ring" oficiālais rangs, Mairis šobrīd ir pasaules vadošais bokseris šajā svara kategorijā (līdz 90,7 kg), kamēr Dortikoss rangā ir otrais. Tas gan netraucē tieši kubietim būt pasaules čempiona jostas turētājam Starptautiskās boksa federācijas (IBF) versijā, kas arī tiks sadalīta sestdienas vakarā Minhenes priekšpilsētā. Līdzīgs ir ranga sadalījums arī Supersērijas neoficiālajā rangā, kas tieši Mairi izceļ kā favorītu cīņā par prestižo Muhameda Ali trofeju. Tāpat šajā cīņā tiks sadalīta arī "The Ring" josta.

Zīmīgi, ka pēc uzvaras Supersērijas pusfinālā arī Briedis bija ticis pie pasaules čempiona jostas Pasaules boksa organizācijas (WBO) versijā, tomēr to nācās zaudēt, jo Latvijas labākais bokseris nebija plānojis to aizstāvēt, bet gan gatavojās Supersērijas finālam. Šāds lēmums, sākoties Covid-19 pandēmijai, šķita visai komisks, bet patiesais arguments varētu būt - "vilks paēdis un aita dzīva". Proti, Glovacka protesti pēc kontraversiālās cīņas Rīgā. Nav jābūt boksa ekspertam, lai apjaustu, ka protesti bija samērā pamatoti (Maira sitiens ar elkoni tiešām varēja ietekmēt cīņas gaitu, gluži kā tiesneša «kurlums», nedzirdot rauda beigu gongu un ļaujot latvieti turpināt sist poļu cīkstoni) un Briedim tiešām varēja atņem uzvaru vai noteikt atkārtotu cīņu. Nepamet izjūta, ka fakts, ka Supersērijas organizators Kalle Zauerlands varētu būt citādās domās par notikušo, ja viņš vienlaikus nebūtu arī Brieža promoteris.

Pēc otrā zaudējuma

Boksa draugiem šis sestdienas vakars solās būt ļoti aizraujošs, jo abi bokseri līdz šim karjerā ir piedzīvojuši tikai vienu zaudējumu, bet šobrīd ir viena panākuma attālumā no sava karjeras lielākā sasnieguma. Briedis savā karjerā ir izcīnījis 26 uzvaras, no kurām 19 ir bijušas ar nokautu, bet vienīgais zaudējums piedzīvots Supersērijas iepriekšējās sezonas pusfinālā pret ukraini Oleksandru Usiku. Tikmēr Dortikoss savā līdzšinējā karjerā ir izcīnījis 24 uzvaras, no kurām 22 ir beigušās ar nokautu, un arī viņam vienīgais zaudējums ir pagājušās sezonas Supersērijas pusfinālā, kurā kubietis atzina Krievijas boksera Murata Gasijeva pārākumu. Vēlāk finālā Usiks pārliecinoši pēc punktiem uzvarēja Gasijevu, iegūstot savā īpašumā Ali trofeju un četru svarīgāko organizāciju - WB (Pasaules boksa padomes), WBO, WBA (Pasaules boksa asociācijas) un IBF pasaules čempiona jostas.

Ne visi to zina

Daudzi nav dzirdējuši, ka Mairis Briedis varēja nemaz nekļūt par profesionālu bokseri, jo viņa panākumi citā sporta veidā bija vēl iespaidīgāki. Mairis jaunieša gados nodarbojās ar kikboksu, kas viņam lieliski padevās - jau 16 gadu vecumā viņam izdevās kļūt par Latvijas čempionu, šo titulu nosargājot arī nākamos deviņus gadus. Pa vidu Briedis var lepoties arī ar lieliskiem starptautiskiem panākumiem - bronzas medaļu pasaules čempionātā un Eiropas čempiona tituls. Tomēr spožie sasniegumi neatturēja Mairi no pievēršanās boksam.

Tikmēr Dortikoss nebija tālu no dalības Pekinas olimpiskajās spēlēs. Kuba jau ilgus gadus tiek uzskatīta par vienu no vadošajām boksa skolām pasaulē, ko apliecina spožie panākumi un medaļu birums gan pasaules čempionātos, gan olimpiskajās spēlēs. Tad nu Dortikoss pirms pārcelšanās dzīvot uz ASV un kļūšanas par profesionāli ir piedalījies arī olimpiskajā atlasē. Cīņā par vietu izlases sastāvā uz Pekinu Dortikoss aizkļuva līdz pusfinālam, kad piekāpās Hulio Cēzaram la Krusam, paliekot trešajā vietā. Zīmīgi, ka Kruss ir olimpiskais čempions, tiesa, astoņus gadus vēlāk Riodežaneiro. Kas zina, kā Dortikosa karjera izvērstos, ja viņš uzvarētu tajā pusfināla cīņā.