Meklēt tet.lv

Bobslejs un skeletons Siguldas trasē
images/tet-ko-skatities/sporta-notikumi/raidijumi/bobslejs-skeletons-siguldas-trase.jpg
Bobslejs un skeletons Siguldas trasē

No 27. novembra līdz 29. novembrim.

 

Arī šajā nedēļas nogalē bobsleja un skeletona pasaules kausa posma sacensību vieta paliek nemainīga – Siguldas trase.

Pasaules kausa sezonu aizvadītajā piektdienā atklāja skeletonisti - par diezgan lielu pārsteigumu sieviešu sacensības aizvadītajā nedēļas nogalē arī uzreiz atnesa pirmo medaļu. Endija Tērauda izcīnīja ļoti augsto trešo vietu (par 0.01 sekundi apsteidzot 4. pozīciju) un jau veica pirmos ierakstus Latvijas skeletona vēstures grāmatās. Vīriem visi, protams, lika cerības un Martinu Dukuru, tomēr klusībā ticēja, ka veiksmes gadījumā varam tikt arī pie brāļu dubultuzvaras. Pēc pirmā braucienu tieši tā arī notika - Martins pārliecinošs līderis, bet Tomass ieņēma otro vietu. Diemžēl, otrajā braucienā Tomass pieļāva vairākas kļūdas un atkāpās uz ceturto vietu. Martins divu braucienu summā tuvāko konkurentu apsteidza par 0.79 sekundēm, kas skeletonā ir ļoti, ļoti daudz. Kā skeletonistiem veiksies šajā nedēļas nogalē? Vai Endija Tērauda spēs atkārtot fantastisko sniegumu? Vai Martins uzmundrinās brāli un šoreiz abi kāps uz pjedestāla?

Bobslejisti aizvadītajā nedēļas nogalē pat veica divus pasaules kausa posmus – vienu sestdien, otru svētdien. Lai arī jaunie piloti Bērziņš, Cipulis un Kaufmanis aizvadīja solīdus braucienus, diemžēl, pirmais izlases pilots Oskars Ķibermanis abās dienās piedzīvoja vilšanos. Pirmajā sacensību dienā izcīnīta 6. vieta, savukārt svētdien nācās samierināties vien ar 8. pozīcju. Vāji rezultāti - gan bobsleja izlase, gan fani cerēja, ka Ķibermanis ar vāciešiem spēkosies par zeltu. Zīmīgi, ka abās sacensību dienās pirmais piecinieks palika nemainīgs - uzvara Frīdriham, bet TOP5 noslēdza jau pieminētais Ralfs Bērziņš.

Soču olimpisko spēļu čempions Oskars Melbārdis aizvadītajā mēnesī vairāk trenējies individuāli un nav sacensību formā, tāpēc pirmajos Sidulgas posmos nepiedalījās. Vai Melbārdi redzēsim šajā nedēļas nogalē?

Vai Ķibermanis spēs atgūties pēc neveiksmīgajiem braucieniem un iesaistīsies kā minimums cīņā par godalgām? Vai spēsim savā mājas trasē apturēt vāciešu dominanci?

Rūpējoties par sportistu un administrācijas drošību, visas iesaistītās personas dzīvos "burbulī". Šo divu nedēļu laikā no naktsmītnēm Siguldā varēs pārvietoties tikai uz trasi un atpakaļ. Skatītāji, protams, arī šīs sancensības uz vietas apmeklēt nedrīkstēs, tomēr varēs turēt īkšķus par savējiem kanāla LTV7 tiešraidēs jau sākot no piektdienas. Lai mūsējiem izdodas!