Bertāns atgriežas, Porziņģis turpina priecēt!
images/tet-ko-skatities/sports/NBA501_7112022.jpg
Bertāns atgriežas, Porziņģis turpina priecēt!

Skaties kanālos NBA TV un TV3 Sport novembrī un decembrī!

 

Pasaules labākais basketbols Tavos ekrānos – basketbola mekā NBA arī divi latviešu lielmeistari Kristaps Porziņģis un Dāvis Bertāns.

 

Šosezon abi latvieši uzsāk pilnvērtīgas sezonas jaunajās komandās – atgādinām, ka pagājušajā sezonā gan Kristaps, gan Dāvis mainīja komanda, jo tika ierauti maiņas darījumā. Zīmīgi, ka Porziņģis devās uz “Wizards”, bet pretējā virzienā tika nosūtīts tieši Bertāns. Kristaps uzreiz apliecināja sevi kā līderi, taču Dāvim ar iejušanos negāja tik viegli. Šīs sezonas sākums arī nebija pārāk gluds – pirmās 14 spēlēs nācās izlaist ceļgala savainojuma dēļ.

Porziņģis jau iepriekš izteicās, ka nepacietībā gaida sadarbību ar NBA superzvaigzni, savu komandas biedru Bredliju Bīlu. Sezonas ievads ir parādījis, ka abi basketbolisti ir gatavi uz lielām lietām un kopā veido vienu no bīstamākajiem uzbrukuma duetiem līgā.

Eksperti par “Wizards” izslēgšanas spēļu izredzēm ir ļoti skeptiski, taču lielā mērā tieši Kristapa teicamajam sniegumam abos laukuma galos, šobrīd Vašingtonas komanda ir “playoff” zonā un pratusi iekrāt vairāk uzvaras kā piedzīvoti zaudējumi. Bīla un Porziņģa sapratne laukumā gan ar katru maču aizvien augs un cerēsim, ka Kristapa komanda priecēs ar daudz skaistām uzvarām.

Cita aina ir “Mavericks” vienībai – ar līgas superzvaigzni Luku Dončiču sastāvā tā tiek vērtēta kā ļoti stabila pretendente uz konferences augstākajām vietām. Rietumu konferences vadošās komandas uzvaras krājušas ļoti līdzīgi un katra spēle maina vietu izkārtojumu tabulā. Pozitīvā ziņa, ka nupat sastāvā atgriezies arī Dāvis Bertāns un jau ar pirmajām spēlēm lieliski izmanto sev dotās izdevības. “Mavericks” komanda turās uz Dončiča pleciem, kurš var uzvilkt uz sevi pretinieku spēlētājus un izkārtot Dāvim lieliskus metienus.

Ja raugāmies uz statistiku un individuālo sniegumu, tad Porziņģis ir iesācis ļoti spilgti un pamatīgi rībina NBA grozus. Šobrīd Kristaps vidēji spēlē iekrāj teju double-double (divos rādītājos vismaz 10 vienības) – Porziņģis gūst 20 punktus un izcīna 9 atlēkušās bumbas – saprotams, latvietis ir arī ievērojams palīgs aizsardzībā un spēlē zem groza. Rezultatīvākā spēle līdz šim Porziņgim bija novembra ievadā, kad komanda uzveica “76ers”, bet Kristaps guva 32 punktus un izcīnīja 9 atlēkušās bumbas. Vai izdosies turpināk tikpat iespaidīgi?

Vispārliecinošāk sākusi aizvadītas sezonas vicečempione “Celtics”, tāpat veiksmīgs sākums arī “Bucks”, “Hawks”, “Cavaliers”, “Jazz”, “Suns” un citām komandām. Negatīvi pārsteigušas “Warriors” un “Heat”, kurām negatīva uzvarēto/zaudēto spēļu bilance. Arī Lebrona Džeimsa un Entonija Deivisa pārstāvētajai “Lakers” vienībai būs strauji jāmaina virziens – šobrīd daudz vairāk zaudējumu kā uzvaru un jau pašā sezonas ievadā ievērojams handikaps līdz izslēgšanas spēļu zonai.

Intrigas otrpus okeānam netrūks - mūs gaida ļoti aizraujoša jaunā sezona! Vai Kristaps Porziņģis turpinās būt starp līgas spilgtākajiem spēlētājiem? Vai “Wizards” izdosies saglabāt pozitīvu spēļu bilanci? Vai Bertāns aizvien labāk iejutīsies Dalasā un nopelnīs vēl lielāku spēles laiku, kļūstot par vienu no “Mavericks” līderiem?

Basketbols aizrauj – izbaudi pasaules labāko basketbolu savos ekrānos un atbalsti mūsējos!

 

30.11. 2:30 Dallas Mavericks - Golden State Warriors. TV3 Sport

01.12. 2:00 Philadelphia 76ers - Cleveland Cavaliers. NBA TV

01.12. 2:30 Miami Heat - Boston Celtics. TV3 Sport

02.12. 2:00 Dallas Mavericks - Detroit Pistons. TV3 Sport

03.12. 2:30 Los Angeles Lakers - Milwaukee Bucks. TV3 Sport

03.12. 19:30 Dallas Mavericks - New York Knicks. TV3 Sport

04.12. 3:00 Oklahoma City Thunder - Minnesota Timberwolves. NBA TV