Meklēt tet.lv

Basketbols: Latvija – Bulgārija
TV6
images/tet-ko-skatities/sporta-notikumi/top-nedelas-notikumi/basketbols-lv-bulgarija.jpg
Basketbols: Latvija – Bulgārija
TV6

Latvijas izlasei ļoti svarīga spēle par iekļūšanu Eiropas čempionāta finālturnīrā. Ar bulgāriem mūs ir īpašas attiecības, jo pirmajā spēlē piedzīvojām ļoti sāpīgu un neplānotu zaudējumu. "Uz papīra" mūsu izlase ir galvas tiesu pārāka – vai to izdosies apliecināt arī laukumā? Liels papildinājums izlasei būs Jānis Timma un Dairis Bertāns, kuri pēc mača Eirolīgā jau steigušies palīgā cīņā par finālturnīru.

Kvalifikācija Eiropas čempionātam norisinās trīs sabraukumos – divi jau aizvadīti, šīs nedēļas nogalē sāksies trešais, kurš norisināsies Rīgā. Latvijas izlase "H" grupā ielozēta kopā ar Grieķiju, Bosniju un Hercogovinu, kā arī Bulgāriju. Līdz šim no sešām grupas spēlēm mūsu vīri ir aizvadījuši četrus mačus un tikai vienā izcīnīts panākums.

Vispirms ar viena punkta deficītu atzīts Bosnijas pārākums (61:62), bet nākamajā mačā izlaista ļoti droša uzvara pār šī mača pretinieci Bulgāriju. Mūsu komanda 30 sekundes pirms mača beigām atradās vadībā ar +7, tomēr neticamā kārtā izlaida pārsvaru un devās papildlaikā. Diemžēl, bulgāriem tā bija augstākā veiksmes diena un mūsu vīriem nācās piekāpties otrajā papildlaikā ar rezultātu 104:110. Turpinājumā sagādāts pirmais zaudējums grupas līdervienībai Grieķijai, bet vēlreiz zaudēts Bosnijai un Hercogovinai. Ar vienu uzvaru četrās spēlēs Latvija ieņem pēdējo vietu četru komandu konkurencē, bet satraukumam nav pamata. Eiropas čempionāta finālturnīram kvalificēsies uzreiz trīs grupas komandas – nepieciešams tikai reabilitēties par sāpīgo zaudējumu Bulgāriem un vēlams to izdarīt ar +6 un ceļazīme būs kabatā.

Ar katru sabraukumu mūsu izlase ir pārliecinoši uzlabojusi sniegumu laukumā, turklāt arī sastāvu izdodas sapulcināt arvien jaudīgāku. Šajā sabraukumā mūsu komandai izteikti spēcīgāka kļuvusi groza apakša, kuru cementēs Mārtiņš Meiers, Kaspars Bērziņš, Rolands Freimanis un Mareks Mejeris. Lieliskā formā savos klubos ir Jānis Bērziņš un Mārtiņš Laksa, no kuriem gaidām pamatīgu trīspunktu metienu lietu. Tāpat izlasē prieks redzēt Kristeru Zoriku, Artūru Žagaru, Aigaru Šķēli, Rihardu Lomažu un citus. Karstākā ziņa, ka dienu pirms spēles, pirmo reizi šajā kvalifikācijas ciklā komandai varēs pievienoties Eirolīgas spēlētāji Jānis Timma un Dairis Bertāns. Pārliecinoši komandas līderi ar milzu pieredzi atbildīgos mačos. Tas, viennozīmīgi, mūs vēl vairāk padara par mača pārliecinošu favorītu un atkāpšanās ceļa izlasei un treneru štābam nav – jāiet pēc gana pārliecinošas uzvaras pret Bulgāriju.

Latvija Eiropas čempionāta finālturnīrā ir spēlējusi jau deviņas reizes pēc kārtas – šī sērija nedrīkst pārtrūkt ar zaudējumu bulgāriem. Tikai un vienīgi pēc uzvaras! Basketbols aizrauj – turēsim īkšķus par mūsu izlasi pie TV ekrāniem šo sestdien, plkst. 19:30 TV6 kanāla tiešraidē!