Meklēt tet.lv

Basketbols: BK Ventspils - VEF Rīga
Best4Sport TV
images/tet-ko-skatities/sporta-notikumi/raidijumi/basketbols-bk-ventspils-vef-riga.jpg
Basketbols: BK Ventspils - VEF Rīga
Best4Sport TV

Latvijas - Igaunijas basketbola līgas turnīrā gaidāms Latvijas varenāko un titulētāko klubu duelis - "BK Ventspils" uzņems sīvākos konkurentus "VEF Rīga".

Turnīra iesākumā bija paredzēts, ka pirmos divus apļus komandas aizvadīs sacenšoties tikai ar savas valsts komandām, tomēr Covid-19 nerimstošo notikumu sakarā pieņemts lēmums visu pamatturnīru noslēgt tikai savas valsts robežās. Tuvāk pavasarim tiks lemts par Latvijas - Igaunijas līgas izslēgšanas turnīra formātu, iespējams, tiks veidoti populārie izspēles "burbuļi", kad visas spēcīgākās komandas sabrauc vienuviet un nedēļas ietvaros noskaidro spēcīgākos.

"VEF Rīga" ir gan Latvijas, gan apvienotās līgas galvenā favorīte, ko tā apliecinājusi jau sezonas ievadā (8 spēlēs izcīnītas visas uzvaras). Pirmie mači gan Latvijā, gan starptautiskajā līmenī rada iespaidu, ka šosezon ļoti veiksmīgi trāpīts ar leģionāriem. Pievienojot latviešu džekus Aigaru Šķēli, Mārci Vītolu, Verneru Kohu sanāk ļoti jaudīga komplektācija. Īpaši jāuzteic Kristers Zoriks, kurš pārcietis vairākus savainojumus un pēc mācībām ASV atgriezies Latvijā. Bezbailīgs saspēles veidotājs, kurš gan pats prot uzņemties līdera lomu, gan izkārtot teicamas izdevības saviem komandas biedriem. Zoriks jau sezonas ievadā ir bijis lielisks, bet ar katru maču Kristers uzņem arvien labāku formu.

Par "Pilsēta ar rītdienu" komandu starpsezonā gan nebija nekādas skaidrības. Tas nav noslēpums, ka finansiāli ventspilniekiem ir ievērojami sarucis budžets, tomēr sastāvs un parādītais sniegums sezonas ievadā ir pat necerēti kvalitatīvs. Līdz šim aizvadītajos 8 mačos tikai 1 zaudējums, kurš piedzīvots tieši pret "VEF", turklāt tikai ar -3. Ar vietējiem Latvijas džekiem Māri Gulbi, Artūru Ausēju, Kristapu Medisu + ļoti solīdiem leģionāriem, šķiet, ka ventspilnieki būs spēks ar kuru jārēķinās arī šosezon.

basketbols bk ventspils vef riga spele

Ventspilnieku sakarā īpašs prieks par Gulbi - 35 gadus vecais basketbolists līdz šim vidēji mačā izceļas ar vairāk kā 25 punktiem mačā un to tālmetienu līnijas uzbrūk ar aptuveni 60% precizitāti. Fantastiski rādītāji pieredzējušajam ventspilniekam, ko novērtējusi arī līgas vadība - Gulbis tika atzīts par oktobra mēneša labāko spēlētāju.

Šī būs abu komandu otrā tikšanās šosezon. Pirmais mačs aizritēja "VEF" zīmē, tomēr ventspilnieki ne brīdi nepadevās un sarūpēja spraigu spēles izskaņu. Ārkārtīgi rezultatīvs mačs, kurā “VEF” jau pirmajā puslaikā guva 33 punktus, bet mača 12. minūtē jau 40:23 bija vadībā pār saviem sīvākajiem konkurentiem. Ventspils gan diezgan ātri atguvās un turējās 5-8 punktu robežās. Četras minutes pirms spēles beigām komandas šķīra vairs tikai 2 punkti, tomēr "BK Ventspils" ne reizi spēles gaitā nespēja nonākt vadībā un mača izskaņā piekāpās ar rezultātu 93:96. "VEF" rindās lielisku spēli aizvadīja bijušie ventspilnieki Aigars Šķēle un Mārcis Vītols, kuriem attiecīgi 21 un 16 punkti, kamēr "Ventspils" rindās uguņoja Māris Gulbis ar 31 gūto punktu, bet ex vefietis Artūrs Ausējs pievienoja 23.

Kāda izvērtīsies šīs spēles gaita? Vai “Ventspils” pratīs spēles ievadā nonākt vadībā, lai visu maču pretinieki nebūtu jāķer? Vai "VEF" piedzīvos sezonas pirmo zaudējumu Latvijā, vai tomēr turpinās ar perfektu bilanci un 9 uzvarām tikpat mačos? Kurš no spēlētājiem uzspīdēs šajā mačā - Zoriks, Šķēle, Ausējs, Gulbis? Nepalaid garām - šī ir Latvijas basketbola klasika!